SME
Utorok, 22. jún, 2021 | Meniny má PaulínaKrížovkyKrížovky
SLOVENSKO

Premiér ani minister obrany nezostali v domácej izolácii

Porušili, či neporušili pravidlá? Ministerstvo vysvetľuje.

Predseda vlády SR Igor Matovič (vľavo) a minister obrany Jaroslav Naď informujú o výsledkoch prvého dňa druhého kola plošného testovania obyvateľov SR na prítomnosť ochorenia COVID-19 na Námestí SNP v Bratislave.Predseda vlády SR Igor Matovič (vľavo) a minister obrany Jaroslav Naď informujú o výsledkoch prvého dňa druhého kola plošného testovania obyvateľov SR na prítomnosť ochorenia COVID-19 na Námestí SNP v Bratislave. (Zdroj: TASR)

BRATISLAVA - Premiér Igor Matovič ani minister obrany Jaroslav Naď nemuseli po obdržaní negatívneho výsledku PCR testu zostať v domácej izolácii.

Neboli totiž označení ako úzke kontakty osoby pozitívne testovanej na COVID-19.

"Nebola im teda zo strany regionálnych úradov verejného zdravotníctva nariadená karanténa," uviedol Marek Eliáš z odboru komunikácie Úradu verejného zdravotníctva SR.

Marek Eliáš zároveň vysvetlil, že na pracovníkov orgánov štátnej správy a samosprávy sa vzťahuje výnimka uvedená v aktuálnom usmernení hlavného hygienika SR.

Skryť Vypnúť reklamu

Podľa nej "pri chránenom kontakte týchto pracovníkov s osobou pozitívne testovanou na COVID-19 nie je potrebná domáca izolácia a vyradenie z pracovnej činnosti, ak človek nemá príznaky respiračného ochorenia", uviedol Eliáš s tým, že izolácia je v tomto prípade dobrovoľná.

Osoba, ktorá bola v úzkom kontakte s potvrdeným prípadom ochorenia COVID-19, podľa aktuálneho usmernenia dodržiava 10-dňovú domácu izoláciu.

V prípade potreby kontaktuje regionálny úrad verejného zdravotníctva a podrobí sa testovaniu na zistenie prítomnosti koronavírusu metódou RT-PCR spravidla na piaty až desiaty deň od posledného kontaktu s chorým alebo podozrivým z ochorenia COVID-19.

Ak je výsledok testu negatívny, pokračuje v izolácii v domácom prostredí v celkovej dĺžke minimálne 10 dní.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie články

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

V dolnokubínskej nemocnici očkujú takmer každý deň.

Určená je osobám od 18 rokov. Plnú zaočkovanosť získa zaočkovaný už za 14 dní po aplikácii.


TASR 10 h
Eduard Heger a Ursula von der Leyen.

EK vydala kladné posúdenie plánu obnovy za 6,3 miliardy eur. To má charakter odporúčania pre Radu EÚ, ktorá bude plány finálne schvaľovať.


SITA 14 h
Demonštrácia pred štadiónom Camp Nou za nezávislé Katalánsko pred El Clásicom Barcelona - Real Madrid.

Deviatim separatistickým lídrom súdy vymerali dlhoročné tresty za činy súvisiace s referendom o nezávislosti Katalánska, ktoré sa konalo v roku 2017 napriek zákazu zo strany centrálnej vlády.


SITA 15 h
Stalingrad bol dejiskom jednej z kľúčových bitiek druhej svetovej vojny.

Príslušníci sovietskej rozviedky od júna 1940 do júna 1941 celkove viac ako 420-krát upozorňovali vedenie krajiny na zvyšovanie vojenskej hrozby zo strany Nemecka, avšak v Moskve tieto hlásenia nevyvolali náležitú pozornosť,


TASR 17 h