SME
Sobota, 28. november, 2020 | Meniny má HenrietaKrížovkyKrížovky
SLOVENSKO

Premiér ani minister obrany nezostali v domácej izolácii

Porušili, či neporušili pravidlá? Ministerstvo vysvetľuje.

Predseda vlády SR Igor Matovič (vľavo) a minister obrany Jaroslav Naď informujú o výsledkoch prvého dňa druhého kola plošného testovania obyvateľov SR na prítomnosť ochorenia COVID-19 na Námestí SNP v Bratislave.Predseda vlády SR Igor Matovič (vľavo) a minister obrany Jaroslav Naď informujú o výsledkoch prvého dňa druhého kola plošného testovania obyvateľov SR na prítomnosť ochorenia COVID-19 na Námestí SNP v Bratislave. (Zdroj: TASR)

BRATISLAVA - Premiér Igor Matovič ani minister obrany Jaroslav Naď nemuseli po obdržaní negatívneho výsledku PCR testu zostať v domácej izolácii.

Neboli totiž označení ako úzke kontakty osoby pozitívne testovanej na COVID-19.

"Nebola im teda zo strany regionálnych úradov verejného zdravotníctva nariadená karanténa," uviedol Marek Eliáš z odboru komunikácie Úradu verejného zdravotníctva SR.

Marek Eliáš zároveň vysvetlil, že na pracovníkov orgánov štátnej správy a samosprávy sa vzťahuje výnimka uvedená v aktuálnom usmernení hlavného hygienika SR.

Skryť Vypnúť reklamu

Podľa nej "pri chránenom kontakte týchto pracovníkov s osobou pozitívne testovanou na COVID-19 nie je potrebná domáca izolácia a vyradenie z pracovnej činnosti, ak človek nemá príznaky respiračného ochorenia", uviedol Eliáš s tým, že izolácia je v tomto prípade dobrovoľná.

Osoba, ktorá bola v úzkom kontakte s potvrdeným prípadom ochorenia COVID-19, podľa aktuálneho usmernenia dodržiava 10-dňovú domácu izoláciu.

V prípade potreby kontaktuje regionálny úrad verejného zdravotníctva a podrobí sa testovaniu na zistenie prítomnosti koronavírusu metódou RT-PCR spravidla na piaty až desiaty deň od posledného kontaktu s chorým alebo podozrivým z ochorenia COVID-19.

Ak je výsledok testu negatívny, pokračuje v izolácii v domácom prostredí v celkovej dĺžke minimálne 10 dní.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie články

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Téma: Slovensko

Prečítajte si aj ďalšie články k téme

Neprehliadnite tiež

Zahraničie

Má Putin ľavobočka? Ruskí investigatívci našli tajomnú miliardárku

Kedysi chudobná dievčina z Leningradu sa po nástupe Putina k moci stala majiteľkou radu luxusných nehnuteľností a vlastní podiel v banke Rossija. Jej dcéra sa na prezidenta podľa odborníkov na tváre podobá.

Ruský prezident Vladimir Putin.
Slovensko

Hlas-SD povedie Pellegrini

Podpredsedami strany sú Saková, Tomáš a Raši.

Tlačová konferencia Petra Pellegriniho a strany Hlas po ustanovujúcom sneme.
Slovensko

V piatok stúpol počet nakazených o 2322 , pribudlo 27 úmrtí

1 527 pozitívne testovaných vyšetrili formou RT-PCR testov a 795 antigénnymi testami. Podiel nakazených sa hýbe iba mierne.

Ilustračné foto.
Slovensko

Väčšina škôl sa zhodla na zavedení školského semafora a testovaní tam, kde vznikne problém

Minister školstva a samosprávy majú do 30. novembra vypracovať plán na otvorenie škôl a zároveň zaistiť ochranu zdravia cez testovanie zamestnancov, žiakov a rodičov.

Niektoré kysucké školy zatvorili už v minulých dňoch.