SME
Sobota, 27. november, 2021 | Meniny má MilanKrížovkyKrížovky

Sulíkovi sa nepáči plošné predĺženie núdzového stavu, ani komunitné testovanie

Uverili sme sľubu, že bude lepšie a otestovali sme sa. Výsledkom je ďalšie plošné predĺženie núdzového stavu, píše ironicky minister hospodárstva.

Minister hospodárstva Richard Sulík.Minister hospodárstva Richard Sulík. (Zdroj: SITA)

BRATISLAVA - Minister hospodárstva Richard Sulík kritizuje posledné kroky štátu prijímané v boji s pandémiou.

"Celé Slovensko strpelo testovanie nie preto, že by mali obsesiu vo vŕtaní sa v nose, ale preto, lebo uverilo sľubu, že bude lepšie," uvádza minister na sociálnej sieti a pýta sa: Čo však dostali?

"Plošné predĺženie núdzového stavu.

Gastro, šport, kultúra, fitnesscentrá... sú dnes zdevastované a zažívajú historický kolaps. Krajina ich potrebuje, mali by sme si ich chovať ako v bavlnke, aby sa z toho čím skôr vymotali. Čo však dostali?

Skryť Vypnúť reklamu

Majú suplovať štát a premeniť svoje prevádzky na testovacie centrá.

Tak načo sa to celé robilo," pýta sa minister hospodárstva.

"Zistili sme, kde sú ohniská, môžeme pekne rozlíšiť okresy, kde treba tvrdšie opatrenia. Vieme to určiť pomaly na ulicu presne! Počúvajme našich vedcov, ktorí toto tvrdia a mohli by sme konečne slobodnejšie dýchať," uzavrel Sulík.

Na Sulíkovu kritiku Matovič reagoval, že nie je hodná jeho komentára, keďže Sulík na rokovania krízového štábu nechodí a posiela naň len svojich päť zástupcov zo strany SaS.

Povedal, že ak sa ministrovi hospodárstva nepáčia ním predstavené riešenia, tak je asi proti tomu, aby sa jednotlivé prevádzky otvárali skôr.

„Ja som ponúkol cestu z tmy, v ktorej sa nachádzame,“ odkázal koaličnému partnerovi.

Skryť Vypnúť reklamu

Podľa neho ponúkol zatvoreným prevádzkam možnosť, aby sa mohli opätovne otvoriť. Zároveň kritikov vyzval, aby prišli s vlastnými riešeniami.

„Budem počúvať a rád sa nechám viesť,“ dodal.

Slovensko možno čaká komunitné testovanie antigénovými testami raz za tri týždne.

Predseda vlády Igor Matovič to ponúkol zástupcom odvetví postihnutých pandémiou.

Ako premiér uviedol na tlačovej konferencii, už by to nebola prioritne úloha štátu, ale hlas jednotlivých komunít, ktoré by na testovanie pozývali klientov a ľudí, ktorí využívajú ich služby.

Sami by tak zriadili testovanie na školách, v reštauráciách, divadlách, na štadiónoch, v posilňovniach či v kostoloch alebo na farách.

Štát by pritom zabezpečil potrebný materiál a do každého tímu jednu osobu ako dohľad nad kvalitou testovania.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie články

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Ilustračné foto.

Počet hospitalizovaných stúpol o 297, podiel nakazených pri PCR testoch klesol na 25 percent.


SITA 9. nov
Bývalý americký prezident Donald Trump.

Denníky Washington Post a New York Times za informovanie okolo celej kauzy dokonca dostali Pullitzerovu cenu. Washington Post vo svojich aktuálnych článkoch priznáva, že pravdepodobne pochybil.


echo24.cz 9. nov
Eduard Heger

"Verím, že prevádzky budú rozumné a nebudú riskovať tvrdé sankcie pri obchádzaní povinností. To znamená, že nevpustia do interiérov nezaočkované osoby," uviedol predseda vlády.


TASR 9. nov
Ilustračné foto.

Potom, čo si motorkár „volanie“ o pomoc všimol, nasledoval auto ďalších 11 kilometrov a polícii podával informácie. Policajtom sa vďaka tomu podarilo vozidlo zastaviť a dievča zachrániť.


idnes.cz 8. nov
Skryť Zatvoriť reklamu