SME
Piatok, 18. jún, 2021 | Meniny má VratislavKrížovkyKrížovky
SLOVENSKO

Spoločnosť prežíva ťažké časy a vláda ako celok musí tlmiť spory

Remišová sa vyjadrila k sporu Matoviča so Sulíkom ohľadne núdzového stavu.

Vicepremiérka Veronika Remišová.Vicepremiérka Veronika Remišová. (Zdroj: SITA)

BRATISLAVA - Spoločnosť prežíva ťažké časy a vláda ako celok musí tlmiť spory.

Vo svojom profile na sociálnej sieti to napísala ministerka investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie a predsedníčka vládnej strany Za ľudí Veronika Remišová.

Reagovala tak na spor medzi ministrom hospodárstva Richardom Sulíkom (SaS) a predsedom vlády Igorom Matovičom (OĽaNO) k posledným krokom štátu prijímaným v boji s pandémiou koronavírusu.

„Osobné spory a invektívy v médiách nemajú v súčasnej napätej situácii miesto ani na jednej, ani na druhej strane, zbytočne odvádzajú pozornosť od podstatných vecí, ako je ochrana zraniteľných ľudí, zdravotníctva, ekonomiky a pracovných miest,“ priblížila ministerka.

Skryť Vypnúť reklamu

Pri riešení pandémie si občania podľa Remišovej zaslúžia prehľadné informácie, stabilný plán a efektívnu komunikáciu premiéra a ministrov.

„Na druhej strane, nikto nemôže hovoriť jedných dychom ,počúvajme odborníkov´ a druhým dychom ,otvorme reštaurácie a fitnescentrá‘, pretože to žiadny odborník nehovorí. Sú zavreté vo všetkých okolitých krajinách a takmer v celej Európe,“ uviedla ministerka.

Na vláde by sa podľa nej mali sústrediť na to, ako lepšie a rýchlejšie pomôcť zatvoreným prevádzkam.

„Slovensko dnes patrí v relatívne nízkom počte nových prípadov a obetí medzi najúspešnejšie krajiny v Európe. Napriek tomu treba robiť viac, je to jediná možná cesta k uvoľňovaniu opatrení a otváraniu prevádzok. Preto musí ešte viac zabrať štát pri stratégii testovania, vyhľadávaní kontaktov a podpore ľudí pri dodržiavaní karantény,“ dodala Remišová.

Sulík kritizuje posledné kroky štátu prijímané v boji s pandémiou.

Skryť Vypnúť reklamu

„Celé Slovensko strpelo testovanie nie preto, že by mali obsesiu vo vŕtaní sa v nose, ale preto, lebo uverilo sľubu, že bude lepšie,“ uviedol v stredu 11. novembra minister na sociálnej sieti.

Podľa neho však občania dostali plošné predĺženie núdzového stavu.

Matovič reagoval, že ak sa ministrovi hospodárstva nepáčia ním predstavené riešenia, tak je asi proti tomu, aby sa jednotlivé prevádzky otvárali skôr.

„Ja som ponúkol cestu z tmy, v ktorej sa nachádzame,“ odkázal koaličnému partnerovi.

Podľa neho ponúkol zatvoreným prevádzkam možnosť, aby sa mohli opätovne otvoriť. Zároveň kritikov vyzval, aby prišli s vlastnými riešeniami.

„Budem počúvať a rád sa nechám viesť,“ dodal premiér.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie články

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Štátni tajomníci ministerstva zahraničných vecí, zdravotníctva, investícií a financií apelovali na občanov, aby pre šíriaci sa delta variant koronavírusu obmedzili cestovanie.


SITA 2 h
Maďarský premiér Viktor Orbán

"My sme silnými odporcami migrácie, pričom katolícka cirkev má svoj vlastný postoj. Z týchto skutočností je ľahké vyvodiť príbeh, podľa ktorého si Svätý Otec nerozumie s maďarskou vládou," vysvetlil Orbán fámu, že sa s ním pápež nechce stretnúť.


TASR 6 h
Návrh nového cestovatelského semaforu

Krčméry hovorí o možnom zavedení povinnej karantény pri niektorých krajinách


TASR 10 h
Český exprezident Václav Klaus.

O hudobné spestrenie sa postarajú napríklad prezidentov spolužiak z Vysokej školy ekonomickej Ivan Mládek, či Ondřej Hejma s kapelou Žlutý pes.


TASR 12 h