SME
Pondelok, 17. máj, 2021 | Meniny má GizelaKrížovkyKrížovky
SLOVENSKO

Pandemická komisia schválila návrhy premiéra, mali by sa tak otvoriť divadlá či kostoly

S obmedzením by mali fungovať aj fitnes a plavárne, spustia sa aj nižšie súťaže. Pellegrini vyzval premiéra, aby za určených hygienických podmienok otvoril aj reštaurácie a štadióny.

Zasadnutie pandemickej komisie. Zľava Mikas, Krajčí a Matovič.Zasadnutie pandemickej komisie. Zľava Mikas, Krajčí a Matovič. (Zdroj: FB MZ SR)

BRATISLAVA - Pandemická komisia vlády SR schválila návrhy premiéra Igora Matoviča.

Od pondelka by sa tak mali otvoriť divadlá, kiná a kostoly s maximálnou kapacitou 50 %.

Fitnes a plavárne by mali fungovať s obmedzením "max. 6 osôb, 15 metrov štvorcových na osobu", uviedol na sociálnej sieti premiér.

Spustené by mali byť aj Slovenská hokejová liga a 1. futbalová liga, zatiaľ však bez divákov.

Šatan: Čakali sme na to

"Trpezlivo sme na túto správu čakali. Sme radi, že sa Slovenská hokejová liga môže opäť hrať. Pre kluby je to veľmi dôležité. Veríme, že situácia bude priaznivá a postupne sa opatrenia uvoľnia aj pre mládežnícke súťaže a tréningy,“ uviedol prezident Slovenského zväzu ľadového hokeja Miroslav Šatan pre zväzový web HockeySlovakia.sk.

Skryť Vypnúť reklamu

Predseda strany Hlas - sociálna demokracia Peter Pellegrini žiada premiéra Igora Matoviča, aby zrušil zákaz zhromažďovania a otvoril aj ostatné prevádzky, vrátane reštaurácií, štadiónov či fitnescentier.

Ak nie je hygienickým rizikom polovica kapacity kina, divadla, či kostola, potom je podľa neho neprijateľné, aby naďalej bol v platnosti zákaz zhromažďovania.

Nehraj sa na sultána, vyzval Pellegrini Matoviča

"Rovnako potom nie je rizikom ani desať ľudí v reštaurácii alebo sto ľudí na štadióne, ak dodržia všetky hygienické predpisy. Žiadam preto premiéra Matoviča, aby sa prestal hrať na sultána a neurčoval, čo bude otvorené a čo zatvorené, ale umožnil ľuďom slobodne žiť a dýchať,“ uviedol Pellegrini s tým, že premiér definitívne potvrdil, že jeho opatrenia proti koronavírusu nemajú žiadnu logiku a riadia sa len jeho momentálnymi emóciami.

Skryť Vypnúť reklamu

"Útokmi sa koaličného partnera sa snaží zúfalo odviesť pozornosť zamaskovať svoje vlastné zlyhanie a nezmyselnosť nápadu celoplošného komunitného testovania. Igor Matovič zlyhal na plnej čiare a je načase, aby vrátil ľuďom ich práva a slobodu,“ dodal Pellegrini.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie články

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Spadnutá omietka v škôlke.

Jedno z detí bolo posádkou hasičskej záchrannej služby prevezené do nemocnice.

55m

Spolu vyšetrili 104-tisíc osôb. Podiel nakazených pri PCR testoch sa nezmenil.

6 h

Platí, že čím má rodina vyšší disponibilný príjem domácnosti, tým väčšia je i spotreba mäsa a mäsových výrobkov.

4 h
Český prezident Miloš Zeman.

Premiér ČR Andrej Babiš sa už viackrát vyjadril, že v prípade Vrbětíc existuje len jedna vyšetrovacia verzia, a síce, že z výbuchu sú podozriví ruskí agenti GRU.

7 h