SME
Štvrtok, 28. január, 2021 | Meniny má AlfonzKrížovkyKrížovky
KRESŤANSTVO

Pápež: Žiadna pandémia, žiadna kríza nemôže vypnúť svetlo Vianoc

Vyzval veriacich, aby zašli ďalej, aj za tieto "symboly" Vianoc, a ponorili sa do ich "významu" a podstaty. A tým je "Ježiš, Božia láska" a "nekonečné dobro", ktoré prejavil voči svetu.

Pápež František.Pápež František. (Zdroj: TASR/AP)

VATIKÁN - Pápež František poslal v nedeľu svetu, ktorý zápasí s pandémiou koronavírusu, vianočné posolstvo nádeje a odolnosti.

Na pravidelnej spoločnej nedeľnej modlitbe Anjel Pána na Námestí svätého Petra vo Vatikáne sa zišli desiatky veriacich a pápež sa im tradične prihovoril z okna Apoštolského paláca.

Poukázal na to, že na námestí už stojí vianočný strom a pripravuje sa aj Betlehem, vyobrazenie znázorňujúce Svätú rodinu pri narodení Ježiša.

"Tieto symboly Vianoc sa už pripravujú, aj v mnohých domácnostiach, aby potešili deti a tiež dospelých. Sú to symboly alebo prejavy nádeje, predovšetkým v týchto ťažkých časoch," povedal František, ktorého citovala tlačová agentúra DPA.

Skryť Vypnúť reklamu

Vyzval však veriacich, aby zašli ďalej, aj za tieto "symboly" Vianoc, a ponorili sa do ich "významu" a podstaty. A tým je "Ježiš, Božia láska" a "nekonečné dobro", ktoré prejavil voči svetu.

"Toto svetlo nemôže vypnúť žiadna pandémia, žiadna kríza," uviedol pápež a dodal: "Vpustime ho do našich sŕdc a pošlime ďalej tým, čo to najviac potrebujú."

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie články

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Téma: Kresťanstvo

Prečítajte si aj ďalšie články k téme

Neprehliadnite tiež

Ilustračné foto

Medzi životne dôležité bezpečnostné záujmy SR patrí zachovanie jej nezávislosti, zvrchovanosti, územnej celistvosti a nedotknuteľnosti hraníc, právneho štátu a demokratického ústavného zriadenia, ako aj ochrana života a zdravia, základných práv a slobôd jej obyvateľov.

40m
Zásah belgických policajtov proti Jozefovi Chovancovi.

Europoslanca Štefanca (KDH) teší, že sa o prípad zaujímajú aj najvyššie orgány Európskej únie. Verí, že spravodlivosť bude dosiahnutá.

2 h
Bratislava cez víkend vytvorí viacero odberových miest, ponúkne aj niekoľko vozidiel MHD s vlastnými odberovými tímami.

Vyšetrili vyše 88-tisíc osôb. Podiel nakazených PCR testami opäť stúpol nad 20 percent. Celkový počet zaočkovaných občanov je 115 399.

4 h
Lekár sa stará o pacienta v nemocnici v Los Angeles.

Slovensko sa v tomto rebríčku umiestnilo na prekvapujúcom mieste.

3 h