SME
Nedeľa, 24. január, 2021 | Meniny má TimotejKrížovkyKrížovky
SLOVENSKO

Po Kollárovej hádke v nemocnici končí šéfka sestier

Kollára navštevovalo viacero žien, čo sa nepáčilo personálu. Tvrdí však, že jeho osoba nemá nič spoločné s odchodom námestníčky pre ošetrovateľstvo.

Boris Kollár v nemocnici.Boris Kollár v nemocnici. (Zdroj: reprofoto facebook)

BRATISLAVA - Verejnosť má ešte stále v živej pamäti dámske návštevy predsedu parlamentu Borisa Kollára v bratislavskej Nemocnici sv. Michala, kde sa líder hnutia Sme rodina zotavoval po októbrovej dopravnej nehode.

Počas návštev malo dôjsť ku konfliktu, kde vrchná sestra povedala Kollárovi, že má problém s tým, keď chodia jeho návštevy do sesterskej kuchynky či nepoužívajú ochranné pomôcky.

Prítomnou v tejto hádke mala byť aj námestníčka pre ošetrovateľstvo, píše portál tvnoviny.sk.

Hoci sa vtedy riaditeľ nemocnice Branislav Delej vyjadril, že k žiadnemu vyhadzovu a vyvodeniu dôsledkov nedôjde, portál cas.sk, informuje, že k zmene predsa len došlo.

Skryť Vypnúť reklamu

Konkrétne sa týka námestníčky pre ošetrovateľstvo, ktorá bola prítomná pri slovnom konflikte Kollára s vrchnou sestrou.

„Námestníčka pre ošetrovateľstvo nebola vyhodená, ale odvolaná zo svojej pozície. Ide o manažérske rozhodnutie riaditeľa nemocnice, ktoré je výsledkom dlhodobých procesov.

Sestričke bolo ponúknutých niekoľko alternatív, ktoré sa rozhodla neprijať, následne požiadala o ukončenie pracovného pomeru dohodou k 31. decembru 2020. Uvedené personálne zmeny nijakým spôsobom nesúvisia s hospitalizáciou p. Kollára," povedal hovorca ministerstva vnútra Petar Lazarov, pod ktoré nemocnica spadá.

Oslovili sme aj samotného Borisa Kollára, ktorý nám k celej situácii poskytol nasledovné vyjadrenie:

"Nie je to pravda. Pani námestníčka nebola pri našej hádke a nebola prepustená. Sama dala výpoveď a určite nie kvôli mne, čiže moja osoba nemá nič spoločné s jej vlastným odchodom," napísal Boris Kollár.

Skryť Vypnúť reklamu

Podnet na nemocnicu

Nadácia Zastavme korupciu (NZK) podáva na Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Bratislave a Ministerstvo vnútra SR podnet na Nemocnicu sv. Michala v Bratislave.

Dôvodovom sú návštevy, ktoré prijímal predseda Národnej rady SR (NR SR) Boris Kollár (Sme rodina) počas svojej hospitalizácie v zariadení.

V tlačovej správe od komunikačnej manažérky NZK Lucia Pažicová o tom informovala riaditeľka nadácie Zuzana Petková.

Podľa nadácie došlo pri prijímaní návštev v čase zákazu návštev v nemocniciach k spáchaniu priestupkov a správnych deliktov.

„Myslíme si, že v súčasnej pandemickej situácii je dodržiavanie pravidiel kľúčové. A to rovnako predstaviteľmi štátu či majiteľmi reštaurácií,“ uviedla Zuzana Petková.

Poskytovatelia zdravotnej starostlivosti a sociálnych služieb mali podľa nej zabezpečiť zákaz návštev na všetkých lôžkových oddeleniach a to s výnimkou kňazov za účelom podávania sviatosti pomazania ťažko chorým.

Skryť Vypnúť reklamu

Vyhláška, ktorá nadobudla účinnosť 30. októbra, umožňovala výnimky aj pre návštevy umierajúcich, ak nemocnica zabezpečí dôsledné dodržiavanie protipandemických opatrení.

NZK uvádza, že z verejne dostupných zdrojov je zrejmé, že Nemocnica sv. Michala napriek zákazu umožnila viacerým osobám, aby navštevovali Kollára počas hospitalizácie.

Zo zverejnených informácií podľa nej vyplýva, že napriek dostatku zdravotného personálu a jeho nepretržitej prítomnosti bola prítomnosť návštev tolerovaná zo strany poskytovateľa a jeho vedenia.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie články

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Téma: Slovensko

Prečítajte si aj ďalšie články k téme

Neprehliadnite tiež

Ilustračné foto

Poslanec Takáč si myslí, že pri cestovaní by očkovanie nemalo byť jedinou možnosťou, ako alternatívu by ponúkol PCR test. Je za to, aby sa Slovensko pri zabezpečovaní vakcín obrátilo aj na východ.

2 h
V Nolčove prebieha testovanie len dnes.

Povedal, kedy sa otvoria obchody - ak krajina prejde na covid automat a počet pozitívnych testov klesne pod 5000.

3 h
Rokovanie 22. schôdze Národnej rady SR.

Súčasná koalícia by tak v parlamente nemala väčšinu, spolu by mali len 56 kresiel.

5 h
Daniel Lipšic v rozhovore pre denník SME.

Podpredseda parlamentu Juraj Šeliga skonštatoval, že na Lipšicovi sa ešte koalícia nezhodla a všetci štyria kandidáti majú svoje kvality.

6 h