SME
Piatok, 22. január, 2021 | Meniny má ZoraKrížovkyKrížovky
SLOVENSKO

Zranenia policajného exprezidenta Lučanského nezavinila cudzia osoba, potvrdila kontrola

Kontrola vyhodnotila všetky relevantné záznamy vrátane kamerového záznamu a ďalšie informácie získané priamo od lekára a samotného obvineného.

Milan Lučanský.Milan Lučanský. (Zdroj: SME - MARKO ERD)

BRATISLAVA - K zraneniu obvineného bývalého policajného prezidenta Milana Lučanského došlo bez zavinenia inej osoby.

Potvrdila to kontrola na základe poverenia ministerky spravodlivosti Márie Kolíkovej (Za ľudí).

Z kontroly vyplýva, že postup Zboru väzenskej a justičnej stráže bol v tejto súvislosti adekvátny a zákonný, informoval hovorca Ministerstva spravodlivosti (MS) SR Peter Bubla.

Kontrola podľa Bublu vyhodnotila všetky relevantné záznamy z Ústavu na výkon väzby Prešov vrátane kamerového záznamu a ďalšie informácie získané priamo v Nemocnici pre obvinených a odsúdených v Trenčíne od ošetrujúceho lekára a samotného obvineného.

Skryť Vypnúť reklamu

Výsledok kontroly potvrdil, že k zraneniu obvineného Milana L. došlo bez zavinenia inej osoby. "Žiadna z informácií prezentovaná médiami k okolnostiam vzniku poranenia (napadnutie), rozsahu poranení (krvácanie do mozgu, viacnásobná zlomenina nadočnicového oblúka, opakovaná resuscitácia, oko mimo očnej jamky, 11-hodinová operácia) nebola potvrdená, respektíve bola vyvrátená," dodal Bubla.

Kontrolu vykonala štvorčlenná kontrolná skupina poverených zamestnancov ministerstva spravodlivosti.

Policajný exprezident sa mal zraniť nešikovným pádom vo väzbe v Prešove. Zranené má mať oko. Právny zástupca Milana L. Matúš Beresecký potvrdil, že k zraneniu nedošlo úmyselným a ani cudzím zavinením.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie články

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Téma: Slovensko

Prečítajte si aj ďalšie články k téme

Neprehliadnite tiež

Vicepremiér a minister hospodárstva Richard Sulík (SaS).

"Slávik úraduje po celom Slovensku a vďaka nedostatočne dobre napísanej smernici EÚ si urobil živnosť," povedal Sulík.

9 h
Minister životného prostredia Ján Budaj (OĽANO).

Občianske združenie Pre lepšiu spoločnosť získalo dotácie na projekty od Slovenskej agentúry životného prostredia v celkovej výške 390-tisíc eur. Budaj oponuje, že ich žiadali ešte za bývalej vlády a kontrolovalo to viacero hodnotiacich komisií.

10 h
Prešovčania čakajú na antigénové testovanie.

Starostom podľa hnutia spôsobujú problémy neskoré a neprehľadné informácie, odvoz a likvidácia nebezpečného biologického materiálu či prehnaná byrokracia.

12 h
Celoplošné testovanie sa uskutočnilo na prelome októbra  a novembra. V Levickom okrese bolo 108 odberových miest. Jedno z nich v Kalnej nad Hronom.

Vyšetrili spolu 83 623 osôb, podiel nakazených pri PCR testoch klesol pod 20 percent.

17 h