SME
Utorok, 19. január, 2021 | Meniny má MárioKrížovkyKrížovky
SLOVENSKO

"Tešil som sa na pár dní bez stresu, ale vyzerá to na iné sviatky. Buďme ľuďmi!" vyzval Matovič

Emotívna spoveď premiéra po pozitívnom teste na koronavírus.

Premiér Matovič. Premiér Matovič. (Zdroj: TASR)

BRATISLAVA - Tešil som sa na pár dní bez stresu, ale bude to iné. Buďte prosím mimoriadne opatrní, napísal premiér Igor Matovič na sociálnej sieti po tom, čo mu potvrdili nákazu koronavírusom.

"Oddnes som jedným z Vás. Z Vás, o ktorých som každé ráno s napätím a strachom čakal správu v mojom mobile ešte predtým, ako to boli oficiálne výsledky," napísal premiér.

Deväť mesiacov mu podľa jeho slov nezáležalo na ničom viac, ako na ochrane zdravia a životov tých najbezbrannejších z nás.

Skryť Vypnúť reklamu

Na životoch starých a chorých ľudí, ktorí sa zrazu znenazdajky stali rukojemníkmi nášho prístupu k nim.

"Deväť mesiacov neustále bojujem s ľuďmi, ktorí merajú mieru pandémie len množstvom zatvorených barov a huckajú tým ľudí proti opatreniam a (vlastnej) vláde ... a priznávam, už nevládzem a tešil som sa aspoň na pár dní bez stresu.

Teraz to vyzerá na sviatky iné..." napísal smutne.

"Buďte, prosím, mimoriadne opatrní ... viem, pozerať na cudzieho človeka ako na číslo v rade, je pohodlné a v dnešnej dobe u mnohých populárne.

Lenže ľudia čísla nie sú a žiadna starká a starký si naše sebectvo nezaslúži. Žiaden chronicky chorý človek si nezaslúži, aby sme ním opovrhovali a jeho život považovali za menejcenný, len preto, lebo my sme vraj “slobodní”. Nie, nie sme!"

Skryť Vypnúť reklamu

Sloboda podľa premiéra neznamená šírenie nenávisti voči snahe chrániť najslabších.

Sloboda neznamená, že naše práva sú absolútne a bezbranní majú len držať hubu a modliť sa, aby neumreli. Sloboda neznamená, že život onkologického pacienta je menej ako právo na pôžitky života sociopata, hovorí premiér.

"Vianočné sviatky som mal stráviť ako pomocná sila v nemocnici. S cieľom poukázať na obete nášho sebectva - na chorých, mŕtvych a do úmoru unavených zdravotníkov. Teraz budú zrejme plány trochu iné.

Áno, štatisticky by som to mal prežiť bez újmy, ale ak by som mal možnosť obetovať môj život za život tisícov nevinných obetí, urobím to," vyznal sa Matovič.

"Prepáčte, prosím. Som ako slon v porceláne a robím chyby ... ale neviem sa toho zbaviť. Neviem sa v tejto vojne odpútať od pre mňa jediného podstatného cieľa - chrániť to najvzácnejšie, čo zostalo tým najbezbrannejším z nás. Ich zdravie a životy.

Skryť Vypnúť reklamu

Pomôžte mi v tom, prosím. BUĎME ĽUĎMI!" uzavrel premiér Igor Matovič.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie články

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Téma: Slovensko

Prečítajte si aj ďalšie články k téme

Neprehliadnite tiež

Slovensko

V pondelok pribudlo 6203 nových prípadov a 111 úmrtí

Vyšetrili vyše 100-tisíc osôb. Podiel nakazených sa mierne zvýšil.

Zdravotník odoberá vzorku počas testovania na koronavírus.
Zahraničie

Trump zrušil zákaz vstupu cestujúcim z väčšiny Európy a Brazílie

Biden ho však zrušiť neplánuje a do platnosti má vstúpiť šesť dní po jeho zajtrajšej inaugurácii.

Zahraničie

Vyšetrujúca komisia: WHO a Čína mohli na pandémiu reagovať rýchlejšie

Komisia napísala, že je jasné, že miestne a celoštátne zdravotnícke úrady v Číne mohli v januári zaviesť opatrenia na ochranu verejného zdravia dôraznejšie.

Ilustračné foto.
Európska únia

Členské štáty budú na summite diskutovať o výhodách po zaočkovaní

Certifikáty pre zaočkovaných, ktoré garantujú privilégiá ako napríklad návštevy kina, reštaurácií alebo možnosť cestovať, sú v krajinách ako Nemecko kontroverzné. Grécko navrhlo s cieľom uľahčiť cestovanie zavedenie európskeho očkovacieho pasu.

Ilustračné foto.