SME
Piatok, 27. máj, 2022 | Meniny má Iveta

Chris Farrell: Zmazať a kriminalizovať

Twitter pozastavil, odstránil a zmazal stovky tisíc účtov, aj prezidentovi Trumpovi. Najvyššiemu vodcovi Iránu, ajatolláhovi Chameneímu, ktorý verejne hlása "Smrť Amerike!", naproti tomu účet na Twitteri zrušený nebol.

Trumpovi priaznivci v Kapitole.Trumpovi priaznivci v Kapitole. (Zdroj: SITA/AP)

Vitajte v krajine, kde práve prebieha americká kultúrna revolúcia.

Cieľom čínskej kultúrnej revolúcie (1966-76) bolo očistiť čínsku spoločnosť a ekonomiku od zvyškov "nesprávnych" nemaoistických názorov a od "nesprávneho" myslenia.

Bolo to radikálne obdobie prenasledovania.

Dnes zažívame v Amerike zvrátené a nebezpečné úsilie očistiť Ameriku od všetkého, čo akokoľvek súvisí s Trumpom - čo je však ešte dôležitejšie - od tradičných konzervatívnych hodnôt miliónov Američanov.

SkryťVypnúť reklamu

A pritom nejde len o ich vymazanie, ale aj o ich kriminalizáciu, píše Chris Farrell v článku uverejnenom na webe Gatestone Institute.

Obyčajní Američania, ktorí podporujú prezidenta Trumpa - a hlasovalo pre neho najmenej 75 miliónov Američanov - sú cieľom obrovského úsilia o zosmiešnenie a marginalizáciu ich názorov.

Profesionálni politici a novinári z východného i západného pobrežia Ameriky na Trumpa tvrdo a rýchlo útočia v snahe ho eliminovať.

Prebieha koordinovaná snaha stotožniť všetkých Trumpovych priaznivcov s davom protestujúcich, ktorý prenikol do Kapitolu.

To je lož ako veža. Je to plán, ako Trumpovych priaznivcov zastrašiť a umlčať.

Facebook odstraňuje všetky príspevky s výzvou "Stop the Steal" ( "Zastavte krádež volieb") - hoci existuje dostatok dôkazov o volebných nezrovnalostiach a nutnosti volebnej reformy.

SkryťVypnúť reklamu

Twitter pozastavil, odstránil a zmazal stovky tisíc účtov. Účet na Twitteri zmazali aj prezidentovi Trumpovi. Najvyššiemu vodcovi Iránu, ajatolláhovi Sajjida Alímu Chameneímu, ktorý verejne hlása "Smrť Amerike!", naproti tomu účet na Twitteri zrušený nebol.

Protesty zo 6. januára 2020 boli vážne poznačené smutnou a zbytočnou smrťou piatich Američanov.

Smrť policajta Briana Sicknicka slúžiaceho v Kapitolu je tragická. Rovnako tak je tragická aj smrť neozbrojenej veteránky Letectva Spojených štátov amerických Ashli ​​Babbitt.

Iné "verejné" úmrtia v posledných deviatich mesiacoch vyústili v obrovské verejné protesty a mestá, ako je Portland v Oregone, niekoľko týždňov horeli.

Smrť Briana Sicknicka a Ashli ​​Babbitt žiadnu takúto reakciu nevyvolali.

SkryťVypnúť reklamu

Človek sa čuduje prečo. Kdeže sú teraz Antifa a BLM? Prečo sú tak potichu? Bez spravodlivosti nie je mier! Mám pravdu? Asi nie.

Mnohí sa medzitým dožadujú okamžitého odvolania Donalda Trumpa z funkcie.

Donald Trump vo svojom prejave povedal: "Ak nebudeme bojovať ako diví, tak prídeme o svoju krajinu."

Táto veta je teraz kvalifikovaná ako "podnecovanie k povstaniu".

To je úbohá a priehľadná lož!

Spomeňte si na to, ako často politici vyzývajú k "boju", aby povzbudili a aktívne zapojili verejnosť do politiky.

"Bojujeme" za zdravotnú starostlivosť, spravodlivosť, ľudské práva, za svoje nároky, občianske práva - a dokonca bojujeme aj za mier.

To pokrytectvo je dychberúce - a nebezpečné.

SkryťVypnúť reklamu

Trumpovi priaznivci majú byť umlčaní, vylúčení z verejnej diskusie a vystavení novým zákonom kriminalizujícím bez riadnych súdnych procesov všetko, v čo veria a čo podporujú - pretože Trumpovi sa podarilo narušiť politický establishment vo Washington D.C., ale bohužiaľ sa mu nepodarilo vybojovať druhé prezidentské obdobie.

Protiprávne používanie súkromnej ​​e-mailovej schránky Hillary Clintonovou, ruský hoax, falošný ukrajinský impeachment, zneužívanie súdnych príkazov FISA, spolitizovaná a skompromitovaní FBI - to všetko je "v pohode" - ale keď Donald Trump povie svojim priaznivcom, aby bojovali za svoju krajinu - tak TO je dôvod k impeachmentu?

Pre niektorých ľudí je "desivá" dokonca len diskusia o týchto témach.

SkryťVypnúť reklamu

Radšej by "počkali, až sa veci urovnajú", alebo "počkali, ako bude vyzerať inaugurácia nového prezidenta Joea Bidena a prvé dni vlády novej administratívy", než vznesú akékoľvek námietky proti odopieraniu občianskych práv priaznivcom Donalda Trumpa.

To je príliš málo a príliš neskoro.

Mnoho kritikov Trumpa príliš tlačí na pílu. Cítia slabosť a snažia sa trvalo pochovať akúkoľvek nádej, že by sa trumpizmus mohol znovu prejaviť na americkej politickej scéne.

Je čas založiť "Uniparty" ( "Stranu národnej jednoty") a dosiahnuť konsenzus.

Trumpovi odporcovia chcú vrátiť späť čas a chcú sa vrátiť k starým pravidlám hry vo Washington D.C. Dokonca si už aj naplánovali "akciu", ktorá to má symbolizovať.

SkryťVypnúť reklamu

Je veľkou iróniou, že ide o kladenie vencov na Arlingtonskom národnom cintoríne, ktorého sa zúčastní celý establishment. Budú tam všetci, proti ktorým Trump bojoval a tiež bývalí prezidenti.

Existuje mnoho Američanov, ktorí nechcú mať nič spoločné s týmito bývalými prezidentmi a s tým, čo reprezentujú.

Biden vo voľbách nezvíťazil presvedčivo. Mnohí americkí občania sa cítia byť zbavení svojich politických práv. Mazanie a kriminalizácianázorov a hodnôt týchto Američanov len prehĺbi hlboké priekopy v americkej spoločnosti.

Chris Farrell je bývalý operatívny dôstojník kontrarozviedky. Posledných 20 rokov pôsobí ako riaditeľ pre vyšetrovanie a výskum konzervatívnej neziskovej organizácie Judicial Watch.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Ilustračná fotografia.

Washington v posledných týždňoch úradovania amerického prezidenta Donalda Trumpa uvalil na Demirov sankcie.


TASR 27. apr
Animátori sa učili ako pripraviť farské stretnutie detí a mládeže.

V centre v Juskovej Voli školili vyše päťdesiat ľudí.


Viktória Žolnová 26. apr
Emmanuel Macron sa poďakoval všetkým ľuďom, ktorí hlasovali v druhom kole prezidentských volieb.

Slovenskí poslanci europarlamentu vítajú Macronove znovuzvolenie za prezidenta.


SITA 25. apr
Prešovský arcibiskup a metropolita Ján Babjak.

Pápež František prijal jeho zrieknutie sa pastoračnej služby.


kW 25. apr
SkryťZatvoriť reklamu