SME
Sobota, 6. marec, 2021 | Meniny má Radoslav, RadoslavaKrížovkyKrížovky
SLOVENSKO

Ak by sa dodržiavali opatrenia, nie je potrebné sprísňovanie, hovorí hlavný hygienik

"Rozumiem tomu, že ľudia sú už unavení a frustrovaní, situácia je však naďalej vážna," upozornil Mikas. Sulík zopakoval názor liberálov, že nápad s SMS je nerealizovateľný.

Hlavný hygienik Ján Mikas.Hlavný hygienik Ján Mikas. (Zdroj: TASR)

BRATISLAVA - Hlavný hygienik SR Ján Mikas si myslí, že súčasné protipandemické opatrenia sú dostatočne striktné.

Skôr ako ich ďalšie sprísňovanie je podľa neho potrebné rešpektovať opatrenia, rovnako tak ich dodržiavanie dôslednejšie kontrolovať.

Uviedol to pred utorkovým rokovaním pandemickej komisie.

"Rozumiem tomu, že ľudia sú už unavení a frustrovaní, aj tie očakávania smerom k uvoľňovaniu opatrení boli v súvislosti s testovaním väčšie, situácia je však naďalej vážna," upozornil Mikas, poukazujúc najmä na neklesajúci počet hospitalizovaných v nemocniciach a tých, ktorí sú na jednotkách intenzívnej starostlivosti.

Skryť Vypnúť reklamu

Predpokladá, že práve vymáhanie dodržiavania opatrení, prípadne aj prísnejšia penalizácia priestupkov, bude témou na rokovaní.

Očakáva, že sa bude hovoriť aj o prezentovanej forme sprísnenia zákazu vychádzania "SMS priepustkami".

"Nepoznám detaily, budeme sa o tom baviť, no stále si myslím, že ak by sa dodržiavali súčasné opatrenia, nebolo by potrebné sprísňovanie," dodal hlavný hygienik.

Podpredseda vlády SR a minister hospodárstva Richard Sulík (SaS) zopakoval názor liberálov, že nápad s SMS je nerealizovateľný.

Je presvedčený o tom, že na pandemickej komisii sa bude hovoriť aj o podobe COVID automatu a o tom, ako má byť v ňom uplatňované testovanie.

Chce však o tom informovať až po rokovaní.

Diskusiu o ďalšom postupe a návrhoch opatrení očakáva aj minister vnútra SR Roman Mikulec (OĽANO).

Skryť Vypnúť reklamu

Aj on zároveň vyzval na väčšie rešpektovanie opatrení a zákazov, realita podľa neho ukazuje často ignoranciu. Odmietal však, že by kontroly boli nedostatočné.

"Nemôžeme postaviť policajta na každý roh, zásadné je rešpektovať opatrenia," zdôraznil.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie články

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Téma: Slovensko

Prečítajte si aj ďalšie články k téme

Neprehliadnite tiež

Reportér Donald McNeil.

Progresívny teror: Výsluchy a vyšetrovanie slov, ktoré špičkový reportér povedal pri debatách so študentmi, pripomínajú metódy, ktoré boli typické u nás počas budovania svetlých zajtrajškov.

5 h
Prezidentka Zuzana Čaputová si uctila obete pandémie.

Slovensko zaznamenalo prvý potvrdený prípad ochorenia COVID-19 6. marca 2020. Dnes eviduje 7665 obetí spojených s nákazou.

5 h
Pápež František počas historickej návštevy v Iraku.

Jeho cesta je vôbec prvou pápežskou návštevou v tejto krajine. "Nech prestanú násilné a extrémistické činy, rozdelenosť a neznášanlivosť," povedal František.

8 h
Veronika Remišová a Richard Sulík po rokovaní u prezidentky.

"V zásade im nejde o nič iné, len o moc,“ hovorí Remišová na sdresu OĽaNO. "Sulík chce rozbiť ďalšiu vládu, a ešte to v zákulisí hádže na Remišovú, že to celé chce rozbiť ona," hovorí Naď na adresu predsedu SaS.

9 h