SME
Pondelok, 25. október, 2021 | Meniny má AurelKrížovkyKrížovky
SLOVENSKO

Britskú mutáciu potvrdili u viac ako 90 percent hospitalizovaných

V košickej nemocnici UNLP je v súčasnosti hospitalizovaných 310 pacientov s ochorením COVID-19 z toho 24 z nich je na umelej pľúcnej ventilácii.

UNLP v Košiciach.UNLP v Košiciach. (Zdroj: TASR)

KOŠICE – U viac ako 90 percent hospitalizovaných pacientov s COVID-19 v Univerzitnej nemocnici L. Pasteura (UNLP) v Košiciach bola potvrdená britská mutácia tohto ochorenia.

Na brífingu o tom informovala prodekanka Lekárskej fakulty UPJŠ a prednostka Ústavu epidemiológie Monika Halánová.

„Najskôr sme začali s vyšetrovaním vzoriek, ktoré sme odobrali pred tromi týždňami, vyšetrili sme 50 vzoriek a 30 z nich bolo pozitívnych na britskú mutáciu. Od pondelka testujeme vzorky všetkých hospitalizovaných pacientov a zo 119 zatiaľ odobratých vzoriek bola pozitivita na britskú mutáciu 91 percent,“ uviedla Halánová.

Skryť Vypnúť reklamu

Ako ďalej dodala, potrebujú ešte dokončiť pretestovanie všetkých pacientov hospitalizovaných s ochorením COVID-19, ale nepredpokladá, že by sa percento pozitívnych na britskú mutáciu výrazne zmenilo.

V UNLP je momentálne hospitalizovaných 310 pacientov s ochorením COVID-19, z toho 24 z nich je na umelej pľúcnej ventilácii.

Lôžka sú zaplnené na 90 percent a v priemere hospitalizujú v UNLP 20 až 30 pacientov denne.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie články

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Ilustračné foto.

Ešte závažnejšie pre ľavičiarov je zistenie, že iba jedno percento sôch je venované ľuďom inej ako bielej pleti.


echo24.cz 6 h
Václav Klaus, bývalý prezident Českej republiky, na snímke z marca 2017.

Rozhodnutím poľského ústavného súdu boli spochybnené jednostranné názory a postoje, ktoré už roky presadzujú európski úradníci, aktivisti a časť politikov, pripomína český exprezident.


institutvk.cz 10 h
Boris Kollár.

S novou verziou návrhu súdnej mapy nie je líder Sme rodina spokojný. Pri reforme národných parkov sa podľa jeho slov blížia ku kompromisu. Tvrdí, že nejde svojimi postojmi proti vláde.


TASR 11 h
Testovanie na nový koroanvírus.

Podiel nakazených Pri PCR testoch znovu prekročil 25 percent. Počet hospitalizovaných pacientov sa za sobotu nezvýšil, momentálne ich je 1 141.


SITA 13 h
Skryť Zatvoriť reklamu