SME
Štvrtok, 4. marec, 2021 | Meniny má KazimírKrížovkyKrížovky
SLOVENSKO

Britskú mutáciu potvrdili u viac ako 90 percent hospitalizovaných

V košickej nemocnici UNLP je v súčasnosti hospitalizovaných 310 pacientov s ochorením COVID-19 z toho 24 z nich je na umelej pľúcnej ventilácii.

UNLP v Košiciach.UNLP v Košiciach. (Zdroj: TASR)

KOŠICE – U viac ako 90 percent hospitalizovaných pacientov s COVID-19 v Univerzitnej nemocnici L. Pasteura (UNLP) v Košiciach bola potvrdená britská mutácia tohto ochorenia.

Na brífingu o tom informovala prodekanka Lekárskej fakulty UPJŠ a prednostka Ústavu epidemiológie Monika Halánová.

„Najskôr sme začali s vyšetrovaním vzoriek, ktoré sme odobrali pred tromi týždňami, vyšetrili sme 50 vzoriek a 30 z nich bolo pozitívnych na britskú mutáciu. Od pondelka testujeme vzorky všetkých hospitalizovaných pacientov a zo 119 zatiaľ odobratých vzoriek bola pozitivita na britskú mutáciu 91 percent,“ uviedla Halánová.

Skryť Vypnúť reklamu

Ako ďalej dodala, potrebujú ešte dokončiť pretestovanie všetkých pacientov hospitalizovaných s ochorením COVID-19, ale nepredpokladá, že by sa percento pozitívnych na britskú mutáciu výrazne zmenilo.

V UNLP je momentálne hospitalizovaných 310 pacientov s ochorením COVID-19, z toho 24 z nich je na umelej pľúcnej ventilácii.

Lôžka sú zaplnené na 90 percent a v priemere hospitalizujú v UNLP 20 až 30 pacientov denne.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie články

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Téma: Slovensko

Prečítajte si aj ďalšie články k téme

Neprehliadnite tiež

Prezident Macron a premiér Matovič počas stretnutia v Elyzejskom paláci.

Francúzsko je presvedčené, že v boji proti pandémii COVID-19 je účinná kolektívna mobilizácia EÚ v duchu zodpovednosti a spolupráce, uviedla francúzska ambasáda.

36m
Polícia opätovne zadržala Moniku Jankovskú.

Zadržanie sa má týkať kauzy trenčianskeho baru Fatima. Podľa jej obhajcu Erdösa tým došlo k porušeniu jej základných práv.

3 h
Sputnik dorazil na košické letisko za prítomnosti premiéra a ministra zdravotníctva.

Výrobca vakcíny tak údajne urobil preto, že vakcína na Slovensku je predmetom nenávisti a koaliční partneri hrozia rozpadom vlády. Lieková agentúra medzitým spustila proces preskúmavania Sputniku V.

5 h

Vyšetrili vyše 153-tisíc osôb. Podiel nakazených je stále vysoký.

7 h