SME
Pondelok, 17. máj, 2021 | Meniny má GizelaKrížovkyKrížovky
SLOVENSKO

Na ekaranténe pracujeme, povedal Sulík

V pondelok chce prvé informácie priniesť na koaličnú radu a ak bude rozhodnutie rady pozitívne, v stredu chce Sulík predložiť na vláde prvé uznesenie.

Aplikáciu e-karanténa má na starosti ministerstvo hospodárstva Richarda Sulíka.Aplikáciu e-karanténa má na starosti ministerstvo hospodárstva Richarda Sulíka. (Zdroj: TASR)

BRATISLAVA - Vicepremiér a minister hospodárstva Richard Sulík (SaS) na ekaranténe pracuje.

V pondelok (22. 2.) chce prvé informácie priniesť na koaličnú radu a ak bude rozhodnutie rady pozitívne, v stredu (24. 2.) chce Sulík predložiť na vláde prvé uznesenie.

"Pracujeme na tom, v pondelok budem informovať koaličnú radu o takých tých prvých základných informáciách. Ak v tom budeme pokračovať, tak v stredu na vládu by som priniesol uznesenie, ktorým vlastne už potom spustíme tú realizáciu toho (ekarantény)," avizoval Sulík s tým, že momentálne sa rezort hospodárstva snaží zistiť realizovateľnosť ekarantény.

Skryť Vypnúť reklamu

"Myslím si, že to pokračuje dobre, mali sme už niekoľko sedení. V pondelok budem mať informácie pre koaličnú radu a ak tam padne rozhodnutie, že áno, tak v stredu na vláde bude prvé uznesenie," dodal Sulík.

Pointou ekarantény je podľa Sulíka to, aby sa tam zapojili všetci, alebo podľa možnosti takmer všetci, ktorí sú pozitívni na ochorenie COVID-19.

Na otázku o konkrétnej forme Sulík odpovedal, že podporuje každú funkčnú aplikáciu.

"My práve že tieto IT metódy vôbec nevyužívame a snažíme sa to potom kompenzovať nadmerným testovaním," skritizoval Sulík s tým, že aplikácia musí byť však funkčná.

Ako dodal, pri schválení aplikácie vládou určite nebude chýbať hlas žiadneho ministra za koaličnú stranu SaS.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie články

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Spolu vyšetrili 104-tisíc osôb. Podiel nakazených pri PCR testoch sa nezmenil.

3 h

Platí, že čím má rodina vyšší disponibilný príjem domácnosti, tým väčšia je i spotreba mäsa a mäsových výrobkov.

1 h
Český prezident Miloš Zeman.

Premiér ČR Andrej Babiš sa už viackrát vyjadril, že v prípade Vrbětíc existuje len jedna vyšetrovacia verzia, a síce, že z výbuchu sú podozriví ruskí agenti GRU.

5 h

Pozrite si zmeny, ktoré platia od dnešného dňa.

6 h