SME
Nedeľa, 18. apríl, 2021 | Meniny má ValérKrížovkyKrížovky
SLOVENSKO

Zatvorenie fabrík nehrozí, vyhlásil premiér

Slovensko si momentálne nemôže dovoliť zatvorenie všetkých podnikov, tvrdí Remišová

Premiér Igor Matovič.Premiér Igor Matovič. (Zdroj: TASR)

BRATISLAVA - Fabriky zatvárať nechceme, vyhlásil premiér Matovič na sociálnej sieti v reakcii na správy, že sa chystá tvrdý lockdown.

"Niektoré médiá začali posledné dni ľudí doslova strašiť “zaručenými informáciami”, ako vláda ide zavrieť všetky fabriky.

Vzhľadom na to, že tieto chýry môžu mať devastačné účinky na investičné rozhodnutia a zásadne ovplyvniť obraz slovenského podnikateľského prostredia, musím tieto chýry dementovať. Nie je to pravda," uviedol premiér na facebooku.

Skryť Vypnúť reklamu

Priznal, že je to úplne krajná možnosť, ktorá pripadá do úvahy a po ktorej siahli už viaceré štáty.

"Napriek tomu, že končí 10. týždeň lockdownu a týždne ideme podľa Covid Automatu, neustále nám rastie počet hospitalizácií.

Nové mutácie sú výrazne viac životaschopné, nakazia rýchlejšie a na jednom mieste viac ľudí, z ktorých viac ľudí skončí v nemocnici a viac ľudí, bohužiaľ, zomrie," uviedol premiér.

Tvrdí, že je to mimoriadne vážna situácia a preto počas posledných troch dní do miestnosti, kde zvyčajne zasadá vláda, pozval cca dvadsať špičkových slovenských epidemiológov, infektológov, imunológov, virológov, verejných zdravotníkov, lekárov a spol, aby spoločne hľadali odpoveď na to, čo zmeniť v nastaveniach opatrení, aby lockdown a Covid Automat začali plniť svoju úlohu.

Skryť Vypnúť reklamu

"Dohodli sme sa, že žiadne návrhy nebudeme komunikovať predtým, ako sa s nimi stotožnia všetky koaličné strany," vysvetlil Matovič.

"Pred nami všetkými stojí ešte úplne posledná úloha - nájsť v sebe dostatok síl, chuti a schopnosti zjednotiť sa a tento zápas spolu vyhrať," napísal Matovič s tým, že vírus je len tak silný, ako my sme slabí.

Ekonomiku nezatvoríme, tvrdí Remišová

Slovensko si momentálne nemôže dovoliť zatvorenie všetkých podnikov, a to ani napriek tomu, že pre pandémiu koronavírusu čelíme veľkej zdravotnej kríze.

Vyhlásila to dnes vicepremiérka Veronika Remišová s tým, že podľa aktuálneho COVID automatu sa ani v čiernej fáze nezatvára celá ekonomika.

Ako pripomenula, práve preto požadovala pred niekoľkými týždňami opravu COVID automatu, lebo čierna fáza zahrňovala aj zatvorenie celej ekonomiky okrem kritickej infraštruktúry.

Skryť Vypnúť reklamu

"To bolo pre nás neprijateľné, lebo zatvoriť celú ekonomiku by znamenalo položiť Slovensko na kolená," upozornila Veronika Remišová aj v súvislosti s dnešným vyhlásením premiéra Igora Matoviča.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie články

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Téma: Slovensko

Prečítajte si aj ďalšie články k téme

Neprehliadnite tiež

Nový perex

14 h
Vyhradené miesta počas bohoslužby. V Konkatedrále sv. Mikuláša v Prešove majú kapacitu 150 miest na sedenie.

Výnimka platí aj pre účasť na pohrebe blízkej osoby, uzavretí manželstva či krst.

12 h
Mesto už prijíma žiadosti o otvorenie terasy.

Zároveň avizoval, že od ďalšieho pondelka 26. apríla by sa mohli otvoriť terasy.

16 h
Ruský minister zahraničných vecí Sergej Lavrov.

Lavrov v piatok oznámil, že Moskva nariadi desiatim diplomatom Spojených štátov, aby opustili Rusko. Je to podľa jeho slov odveta za americké sankcie.

17 h