SME
Štvrtok, 5. august, 2021 | Meniny má HortenziaKrížovkyKrížovky
EURÓPSKA ÚNIA

Václav Klaus ukončil nariadenú karanténu v súvislosti s jeho ochorením na covid-19

Český exprezident sa liečil doma bežne dostupnými liekmi.

Václav KlausVáclav Klaus (Zdroj: TASR)

PRAHA - Český exprezident, ktorému diagnostikovali koronavírus, v piatok ukončil karanténu, nariadenú hygienickou stanicou v súvislosti s jeho ochorením na covid-19, informoval Petr Macinka z Inštitútu Václava Klausa (IVK).

"Už po pondelňajšej kontrole u svojho ošetrujúceho lekára v pražskej ÚVN bolo evidentné, že nebude nutné, aby bol koniec tejto úradne nariadenej izolácie odkladaný," píše Macinka.

Václav Klaus absolvoval celú svoju liečbu v domácom prostredí, bez nutnosti akejkoľvek nadštandardnej či nemocničnej starostlivosti.

Skryť Vypnúť reklamu

Podľa slov hovorcu sa liečil bežne dostupnými liekmi, ako sú vitamíny, prírodné prípravky, methisoprinol na podporu imunity, či aspirín.

"Ďakujeme za obrovskú podporu, ktorej sa mu dostávalo po celú dobu uplynulých dvoch týždňov, ako aj médiám za ohľady a overovanie si množstvo nepravdivých informácií o jeho stave, ktoré sa niekto usilovne snažil rozširovať," uzavrel Petr Macinka.

Český exprezident, ktorý oslávi v júni tohto roka osemdesiatku, pravidelne športuje a udržiava sa vo výbornej kondícii, čo mu určite pomohlo prekonať ochorenie bez vážnejších následkov.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie články

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Ilustračné foto.

Lukašenko organizuje lety z Iraku, ktoré sú až do jesene vypredané. Cez hranicu migrantov sprevádzajú vojenské vozidlá, odhalila kamera.


echo24.cz 5 h
Anglicko po finále ME vo futbale (EURO 2020 / 2021).

Celkovo dostali 600 oznámení, 207 z nich vyhodnotili ako trestné činy. Viaceré správy však prišli zo zahraničia.


TASR 5 h
Holina pripravená na zalesňovanie.

Zvýšená výsadba stromov za účelom zníženia emisií oxidu uhličitého môže zvýšiť do roku 2050 cenu potravín až o 80 percent, varuje humanitárna organizácia Oxfam.


TASR 6 h
Protest pred Prezidentským palácom v Bratislave.

Polícia apeluje aj na vodičov, aby sa vyhli miestam protestov v Bratislave.


SITA 21 h