SME
Nedeľa, 25. júl, 2021 | Meniny má JakubKrížovkyKrížovky
SLOVENSKO

Sme rodina je za to, aby vláda dokončila funkčné obdobie vo štvorkoalícii

Kollár potvrdil, že hnutie neprichádza na rokovanie koaličnej rady so žiadnymi návrhmi na personálne zmeny. Niečo však žiadať predsa len bude.

Kollár pozval koaličných partnerov na rokovanie do parlamentu.Kollár pozval koaličných partnerov na rokovanie do parlamentu. (Zdroj: SME - MARKO ERD)

BRATISLAVA - Hnutie Sme rodina je za to, aby vláda dokončila svoje funkčné obdobie vo štvorkoalícii.

Po dnešnom rokovaní poslaneckého klubu a predsedníctva hnutia to povedal jeho líder a predseda parlamentu Boris Kollár.

Potvrdil, že Sme rodina neprichádza na rokovanie koaličnej rady so žiadnymi požiadavkami na personálne zmeny.

„V súvislosti s vládnou krízou sa skloňovali rôzne scenáre ako pád vlády, predčasné voľby, menšinová vláda či personálne výmeny. Nič by sa tým však nevyriešilo,“ doplnil Kollár.

Skryť Vypnúť reklamu

Zároveň ozrejmil, že dnes o 19:00 zvolal do budovy Národnej rady SR rokovanie koaličnej rady.

„Pozície všetkých vládnych strán poznáme, preto chceme túto koaličnú krízu dnes ukončiť, aby sme sa mohli sústrediť na pomoc ľuďom,“ uviedol šéf zákonodarného orgánu.

Predseda parlamentu zdôraznil, že personálnymi výmenami by sa situácia v koalícii nijako nezlepšila, preto ich hnutie ani nebude požadovať.

Od koaličných partnerov však bude podľa vlastných slov vyžadovať splnenie konkrétnych požiadaviek na zlepšenie situácie občanov v súčasnej pandemickej situácii.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie články

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Účastníci protestu proti povinnému očkovaniu a testovaniu v súvislosti s COVID-19 pred Národnou radou.

Podľa odborníkov sú len dve možnosti, a to dať sa zaočkovať, a tak sa pred nákazou ochrániť, alebo ochorieť s rizikom ťažkého priebehu, dlhodobých až trvalých následkov po ochorení COVID-19 a v najhoršom prípade s rizikom úmrtí.


TASR 12 h
Minister práce Milan Krajniak.

Poslanecký klub hnutia Sme rodina podporí novelu zákona o ochrane, podpore a rozvoji verejného zdravia. Podľa Krajniaka presadili, aby sa ľudia nedelili na dve kategórie.


TASR 12 h
Župan Milan Majerský.

Predseda KDH by sa prihováral za to, aby na stretnutia s pápežom mali prístup aj veriaci, ktorí sa nemôžu zaočkovať zo zdravotných dôvodov.


TASR 16 h
Ilustračné foto.

"Vidíme, že počet ľudí, ktorí žijú na rakúskych hraniciach v strachu a obavách, znova narastá," vysvetlil minister vnútra Nehammer.


TASR 18 h