SME
Nedeľa, 25. júl, 2021 | Meniny má JakubKrížovkyKrížovky
ZAHRANIČIE

Pentagon zaviedol pozíciu šéfa pre rozmanitosť a inklúziu v armáde

Nov šéf po pár dňoch odišiel, lebo prirovnával Trumpa k Hitlerovi. Senátor Buchanan sa pýta: "Takáto funkcia armádu posilní alebo sa nám Rusko a Čína smejú?"

Americké ministerstvo obrany Pentagón.Americké ministerstvo obrany Pentagón. (Zdroj: SITA/AP)

WASHINGTON - Pentagon zaviedol novú pozíciu šéfa pre rozmanitosť a inklúziu v americkej armáde.

Novovymenovaný Richard Torres-Estrada bol však z funkcie odstránený len pár dní po svojom vymenovaní, píše server echo24.cz.

Dôvodom má byť vyšetrovanie jeho nevhodných aktivít na sociálnych sieťach, vrátane porovnania bývalého prezidenta Donalda Trumpa s nacistickým vodcom Adolfom Hitlerom, upozorňuje Fox News.

"Posilní takýto dôstojník pre, rozmanitosť a inklúziu 'Ameriku? Alebo sa nám Čína a Rusko smejú?" pýta sa člen Snemovne reprezentantov Vern Buchanan.

Skryť Vypnúť reklamu

Americké veliteľstvo špeciálnych operácií (SOCOM) vyšetruje aktivitu na sociálnych sieťach Richarda Torresa-Estrada len niekoľko dní potom, čo bol oznámený ako nový šéf Pentagonu pre rozmanitosť a inklúziu.

Na sociálnych sieťach mal okrem iného zverejniť obrázok Trumpa držiaceho Bibliu hneď vedľa fotografie Hitlera.

Tento a ďalší jeho i rok staré príspevky sa rýchlo po jeho vymenovaní objavili v médiách. Jeho účet na Facebooku je navyše momentálne zablokovaný.

Tlačový tajomník Pentagonu John Kirby potvrdil prebiehajúce vyšetrovanie počas pondelňajšieho tlačového brífingu v reakcii na otázku týkajúcu sa príspevkov novo menovaného Torresa-Estrada.

"Je zrejmé, že potrebu podporovať rozmanitosť a inklúziu (v rámci armády pozn. red.) berieme v tomto oddelení vážne (...). A samozrejme chceme, aby táto práca bola transparentná, dôveryhodná, efektívna a samozrejme profesionálna," povedal Kirby.

Skryť Vypnúť reklamu

Hovorca SOCOMu oznámil, že Torres-Estrada nebol zatiaľ prepustený zo služby, ale iba prevelený na inú pozíciu, kým nebudú známe výsledky vyšetrovania. Konkrétne podrobnosti zatiaľ odmietol komentovať.

Ešte na konci marca SOCOM, ktorý teraz celú kauzu vyšetruje, pompézne vítal nového šéfa vo funkcii.

"Tešíme sa na jeho príspevok pri zvyšovaní schopnosti a efektivity vďaka rozmanitosti talentov, ktorá nám pomôže získavať tie najlepšie z najlepších," uviedlo veliteľstvo zvláštnych operácií na Twitteri pred niekoľkými málo dňami.

"Prebudený Pentagon"

"Prebudený Pentagon vymenoval vôbec prvého šéfa rozmanitosti a inklúzie, ktorý mal dohliadať na Navy Seals, Delta Force a ostatné naše špeciálne jednotky," nevydržal si nerýpnuť republikánsky člen Snemovne reprezentantov Vern Buchanan prostredníctvom Twitteru.

Skryť Vypnúť reklamu

"Čo si myslíte, posilní takýto dôstojník pre, rozmanitosť a inklúziu 'Ameriku? Alebo sa nám Čína a Rusko smejú? " položil si rečnícku otázku Buchanan.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie články

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Účastníci protestu proti povinnému očkovaniu a testovaniu v súvislosti s COVID-19 pred Národnou radou.

Podľa odborníkov sú len dve možnosti, a to dať sa zaočkovať, a tak sa pred nákazou ochrániť, alebo ochorieť s rizikom ťažkého priebehu, dlhodobých až trvalých následkov po ochorení COVID-19 a v najhoršom prípade s rizikom úmrtí.


TASR 11 h
Minister práce Milan Krajniak.

Poslanecký klub hnutia Sme rodina podporí novelu zákona o ochrane, podpore a rozvoji verejného zdravia. Podľa Krajniaka presadili, aby sa ľudia nedelili na dve kategórie.


TASR 11 h
Župan Milan Majerský.

Predseda KDH by sa prihováral za to, aby na stretnutia s pápežom mali prístup aj veriaci, ktorí sa nemôžu zaočkovať zo zdravotných dôvodov.


TASR 16 h
Ilustračné foto.

"Vidíme, že počet ľudí, ktorí žijú na rakúskych hraniciach v strachu a obavách, znova narastá," vysvetlil minister vnútra Nehammer.


TASR 18 h