SME
Nedeľa, 18. apríl, 2021 | Meniny má ValérKrížovkyKrížovky
ZAHRANIČIE

Pentagon zaviedol pozíciu šéfa pre rozmanitosť a inklúziu v armáde

Nov šéf po pár dňoch odišiel, lebo prirovnával Trumpa k Hitlerovi. Senátor Buchanan sa pýta: "Takáto funkcia armádu posilní alebo sa nám Rusko a Čína smejú?"

Americké ministerstvo obrany Pentagón.Americké ministerstvo obrany Pentagón. (Zdroj: SITA/AP)

WASHINGTON - Pentagon zaviedol novú pozíciu šéfa pre rozmanitosť a inklúziu v americkej armáde.

Novovymenovaný Richard Torres-Estrada bol však z funkcie odstránený len pár dní po svojom vymenovaní, píše server echo24.cz.

Dôvodom má byť vyšetrovanie jeho nevhodných aktivít na sociálnych sieťach, vrátane porovnania bývalého prezidenta Donalda Trumpa s nacistickým vodcom Adolfom Hitlerom, upozorňuje Fox News.

"Posilní takýto dôstojník pre, rozmanitosť a inklúziu 'Ameriku? Alebo sa nám Čína a Rusko smejú?" pýta sa člen Snemovne reprezentantov Vern Buchanan.

Skryť Vypnúť reklamu

Americké veliteľstvo špeciálnych operácií (SOCOM) vyšetruje aktivitu na sociálnych sieťach Richarda Torresa-Estrada len niekoľko dní potom, čo bol oznámený ako nový šéf Pentagonu pre rozmanitosť a inklúziu.

Na sociálnych sieťach mal okrem iného zverejniť obrázok Trumpa držiaceho Bibliu hneď vedľa fotografie Hitlera.

Tento a ďalší jeho i rok staré príspevky sa rýchlo po jeho vymenovaní objavili v médiách. Jeho účet na Facebooku je navyše momentálne zablokovaný.

Tlačový tajomník Pentagonu John Kirby potvrdil prebiehajúce vyšetrovanie počas pondelňajšieho tlačového brífingu v reakcii na otázku týkajúcu sa príspevkov novo menovaného Torresa-Estrada.

"Je zrejmé, že potrebu podporovať rozmanitosť a inklúziu (v rámci armády pozn. red.) berieme v tomto oddelení vážne (...). A samozrejme chceme, aby táto práca bola transparentná, dôveryhodná, efektívna a samozrejme profesionálna," povedal Kirby.

Skryť Vypnúť reklamu

Hovorca SOCOMu oznámil, že Torres-Estrada nebol zatiaľ prepustený zo služby, ale iba prevelený na inú pozíciu, kým nebudú známe výsledky vyšetrovania. Konkrétne podrobnosti zatiaľ odmietol komentovať.

Ešte na konci marca SOCOM, ktorý teraz celú kauzu vyšetruje, pompézne vítal nového šéfa vo funkcii.

"Tešíme sa na jeho príspevok pri zvyšovaní schopnosti a efektivity vďaka rozmanitosti talentov, ktorá nám pomôže získavať tie najlepšie z najlepších," uviedlo veliteľstvo zvláštnych operácií na Twitteri pred niekoľkými málo dňami.

"Prebudený Pentagon"

"Prebudený Pentagon vymenoval vôbec prvého šéfa rozmanitosti a inklúzie, ktorý mal dohliadať na Navy Seals, Delta Force a ostatné naše špeciálne jednotky," nevydržal si nerýpnuť republikánsky člen Snemovne reprezentantov Vern Buchanan prostredníctvom Twitteru.

Skryť Vypnúť reklamu

"Čo si myslíte, posilní takýto dôstojník pre, rozmanitosť a inklúziu 'Ameriku? Alebo sa nám Čína a Rusko smejú? " položil si rečnícku otázku Buchanan.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie články

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Téma: Zahraničie

Prečítajte si aj ďalšie články k téme

Neprehliadnite tiež

Nový perex

14 h
Vyhradené miesta počas bohoslužby. V Konkatedrále sv. Mikuláša v Prešove majú kapacitu 150 miest na sedenie.

Výnimka platí aj pre účasť na pohrebe blízkej osoby, uzavretí manželstva či krst.

12 h
Mesto už prijíma žiadosti o otvorenie terasy.

Zároveň avizoval, že od ďalšieho pondelka 26. apríla by sa mohli otvoriť terasy.

16 h
Ruský minister zahraničných vecí Sergej Lavrov.

Lavrov v piatok oznámil, že Moskva nariadi desiatim diplomatom Spojených štátov, aby opustili Rusko. Je to podľa jeho slov odveta za americké sankcie.

17 h