SME
Štvrtok, 5. august, 2021 | Meniny má HortenziaKrížovkyKrížovky
KRESŤANSTVO

Posolstvo Veľkej noci je o pokoji, otvorme sa preň

Arcibiskup Zvolenský poprosil veriacich, aby so svojím zámerom, keď chcú prísť do kostola a prijať sviatosti, oboznámili kňaza dopredu a dohodli si termín.

Ilustračné foto.Ilustračné foto.

BRATISLAVA - Posolstvo Veľkej noci je o pokoji, otvorme sa preň.

V súvislosti s veľkonočnými sviatkami to uviedol bratislavský arcibiskup a predseda Konferencie biskupov Slovenska (KBS) Stanislav Zvolenský vo videu na profile Bratislavskej arcidiecézy.

Poukázal na to, že pri slávení mu v chrámoch chýbajú veriaci.

"Slávenie v prázdnej katedrále je naozaj slávenie, ktoré je neúplné," povedal.

Ako doplnil, napriek všetkým ťažkostiam, ktoré verejnosť prežíva, mysleli kňazi na ľudí, ako môžu kňazskú službu poskytnúť a ako im byť nablízku.

Skryť Vypnúť reklamu

"Stále znova a znova sa vraciame k tomu, že sme k dispozícii pre takzvanú individuálnu pastoráciu, pre stretnutie s každým z vás osobne. Veľmi poslúži, keď by ste si dopredu s vašim dôstojným pánom farárom alebo kaplánom dohodli stretnutie," uviedol Zvolenský.

Zároveň poprosil veriacich, aby so svojím zámerom, keď chcú prísť do kostola a prijať sviatosti, oboznámili kňaza dopredu a dohodli si termín.

Poukázal pritom na rešpektovanie hygienických predpisov a možnosti predísť zhromaždeniu väčšieho počtu ľudí v kostoloch.

"Kňazi sú pripravení takto vám slúžiť. Táto služba nám ukazuje viacej hodnotu každého z vás, vaše nenahraditeľné miesto v našich spoločenstvách," povedal Zvolenský.

Poznamenal, že posolstvo Veľkej noci je o pokoji.

Skryť Vypnúť reklamu

"Tak nech aj tá príprava na Veľkú noc, a potom aj celé slávenie je pre nás všetkých príležitosťou, aby sme vo svojom vnútri otvorili sa pre Boží pokoj a mohli ho potom prinášať aj k tým, ktorých budeme na svojej životnej ceste stretávať," uzavrel Zvolenský.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie články

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Ilustračné foto.

Lukašenko organizuje lety z Iraku, ktoré sú až do jesene vypredané. Cez hranicu migrantov sprevádzajú vojenské vozidlá, odhalila kamera.


echo24.cz 4 h
Anglicko po finále ME vo futbale (EURO 2020 / 2021).

Celkovo dostali 600 oznámení, 207 z nich vyhodnotili ako trestné činy. Viaceré správy však prišli zo zahraničia.


TASR 4 h
Holina pripravená na zalesňovanie.

Zvýšená výsadba stromov za účelom zníženia emisií oxidu uhličitého môže zvýšiť do roku 2050 cenu potravín až o 80 percent, varuje humanitárna organizácia Oxfam.


TASR 5 h
Protest pred Prezidentským palácom v Bratislave.

Polícia apeluje aj na vodičov, aby sa vyhli miestam protestov v Bratislave.


SITA 20 h