SME
Pondelok, 17. máj, 2021 | Meniny má GizelaKrížovkyKrížovky
ZAHRANIČIE

Tesla bez vodiča narazila do stromu. Dvaja ľudia zomreli

Americké cestné úrady prešetrujú niekoľko desiatok nehôd vozov Tesla. Šéf Tesly Elon Musk pritom informuje, že v automobiloch so zapnutým autopilotom je desaťkrát nižšia pravdepodobnosť nehody než u priemerného vozidla.

Nehoda auta bez vodiča si vyžiadala dva životy.Nehoda auta bez vodiča si vyžiadala dva životy. (Zdroj: Twitter Matt Dougherty)

HOUSTON - Dvaja muži zomreli pri zrážke vozidla Tesla S sa stromom neďaleko amerického mesta Houstone.

Podľa miestnej polície v aute nikto nesedel za volantom, informovala agentúra Reuters.

Tesla ani úrady pre cestnú bezpečnosť nehodu nekomentovali, píše server echo24.cz.

Podľa miestnych médií sa nehoda stala v sobotu. Voz išiel vysokou rýchlosťou, keď nezvládol zákrutu a narazil do stromu.

Po uhasení požiaru polícia našla pozostatky dvoch mužov - jeden sedel v prednej časti na sedadle spolujazdca a druhý v zadnej časti vozidla.

Skryť Vypnúť reklamu

Nehoda sa stala v období, keď sa kvôli niekoľkým nehodám zvýšila pozornosť voči systému poloautomatického riadenia americkej automobilky.

Americké cestné úrady prešetrujú niekoľko desiatok nehôd vozov Tesla.

Šéf Tesly Elon Musk pritom na twitteri informuje, že v automobiloch so zapnutým autopilotom je desaťkrát nižšia pravdepodobnosť nehody než u priemerného vozidla.

Americká firma vyvíja vozidlo s plne automatizovaným systémom riadenia. Od toho si šéf Tesly Elon Musk sľubuje veľký obchodný úspech a tiež väčšiu bezpečnosť prevádzky vďaka zmenšeniu vplyvu ľudských chýb na riadenie.

Než bude systém plne automatického riadenia zavedený do prevádzky, bude musieť prejsť náročnými bezpečnostnými testami a reguláciami.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie články

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Univerzita Abertay v Dundee.

Študentka, ktorá má za sebou už dva pôrody, si spomenula na to, čo rad ľudí stále viac spochybňuje, totiž, že ženy majú vagíny. Vyslovila sa tiež proti tomu, aby transsexuáli v športe súťažili medzi ženami.

10 h
Veriaci na námestí Svätého Petra

Pápež tiež uviedol, že ľudia by nemali strácať vieru či nádej, a to ani vtedy, keď sa zdá, že "zlo má prevahu".

11 h
Podpredsedníčka vlády a ministerka investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie (MIRRI) SR Veronika Remišová (Za ľudí).

Šéfka strany Za ľudí pripomenula, že schválenie príspevku je iba prvá časť podpory rodín postihnutých pandémiou. Strana bude podľa nej presadzovať, aby pomoc bola cielená a pomohli sektorom, ktoré boli najviac postihnuté.

14 h
Minister práce Milan Krajniak.

"Nie je možné, aby bol niekto v kolúznej väzbe rok len preto, lebo vyšetrovatelia nikoho nevypočuli,“ zdôraznil Krajniak.

18 h