SME
Pondelok, 17. máj, 2021 | Meniny má GizelaKrížovkyKrížovky
EURÓPSKA ÚNIA

Európska komisia na Instagrame: Budúca generácia EÚ s ľuďmi tmavej pleti

Boja sa Európanov vykresliť ako bielych, uvažuje taliansky denník Il Giornale. "Európska spoločnosť je diverzifikovaná. To je pre Európu silná stránka a my ju chceme vo svojich príspevkoch reprezentovať," vysvetľuje EK.

Fotografia k plánu NextGeneration Európskej komisie na Instagrame.Fotografia k plánu NextGeneration Európskej komisie na Instagrame. (Zdroj: Twitter Il Giornale)

BRUSEL - Európska komisia sa stala terčom ostrej kritiky po tom, čo na Instagrame zverejnila plán NextGeneration s fotkou muža tmavej pleti s dieťaťom a vlajkou Európskej únie.

K príspevku napísala: "Myslite na budúcnosť".

Kritikom prekáža predovšetkým "prehnaná snaha zaradiť ľudí tmavej pleti do európskej spoločnosti."

Komisia reagovala, že európska spoločnosť je diverzifikovaná a takto bude prezentovaná, píše server echo24.cz.

Európska komisia príspevok zverejnila 15. apríla na svojom profile na Instagrame s krátkym vysvetlením toho, čo má plán Next Generation (Budúca generácia) predstavovať.

Skryť Vypnúť reklamu

"Spolu s dlhodobým rozpočtom Európskej únie bude program Next Generation dočasným nástrojom pre regeneráciu a prebudovanie Európy po odznení pandémie covidu," napísala v pôvodnom príspevku Európska komisia.

"Spolu môžeme vytvoriť svet, v ktorom chceme žiť," dodala.

Mnoho užívateľov však príspevok podľa talianskeho denníka Il Giornale značne pobúril.

V sekcii komentárov sa objavila séria príspevkov užívateľov, ktorí kritizovali, že sa Európska únia snaží prehnane vyhovieť progresivistom a ľavicovému hnutiu Black Lives Matter.

Podľa kritikov tiež EÚ nepodporuje dostatočne európsku kultúru a otvára dvere migrantom z Afriky.

Sám denník konštatuje, že primárne nejde o to, že Komisia zverejnila príspevok ilustrovaný otcom afrického pôvodu, ale práve o to, že "nás (Európanov) nechce vykresliť ako" bielych" zo strachu pred odvetou hnutia Black Lives Matter alebo nejakého salónneho intelektuála v jeho službách."

Skryť Vypnúť reklamu

"Mrzí nás, že v tomto príspevku vidíme rad negatívnych reakcií založených na farbe pleti otca a dieťaťa," píše Európska komisia v reakcii na fotku a text.

"Európska spoločnosť je diverzifikovaná. To je pre Európu silná stránka a my ju chceme vo svojich príspevkoch reprezentovať. Na našej stránke netolerujeme rasistické alebo xenofóbne komentáre," dodáva EK.

Next Generation EÚ je dočasný nástroj obnovy v hodnote 750 miliárd eur, ktorý má pomôcť napraviť bezprostredné hospodárske a sociálne škody spôsobené Koronavírusovou pandémiou.

Európa tak má podľa plánov Európskej únie vyjsť z pandémie covidu-19 ekologickejšia, digitálnejšia, odolnejšia a lepšie prispôsobená súčasným i budúcim výzvam.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie články

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Univerzita Abertay v Dundee.

Študentka, ktorá má za sebou už dva pôrody, si spomenula na to, čo rad ľudí stále viac spochybňuje, totiž, že ženy majú vagíny. Vyslovila sa tiež proti tomu, aby transsexuáli v športe súťažili medzi ženami.

11 h
Veriaci na námestí Svätého Petra

Pápež tiež uviedol, že ľudia by nemali strácať vieru či nádej, a to ani vtedy, keď sa zdá, že "zlo má prevahu".

12 h
Podpredsedníčka vlády a ministerka investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie (MIRRI) SR Veronika Remišová (Za ľudí).

Šéfka strany Za ľudí pripomenula, že schválenie príspevku je iba prvá časť podpory rodín postihnutých pandémiou. Strana bude podľa nej presadzovať, aby pomoc bola cielená a pomohli sektorom, ktoré boli najviac postihnuté.

14 h
Minister práce Milan Krajniak.

"Nie je možné, aby bol niekto v kolúznej väzbe rok len preto, lebo vyšetrovatelia nikoho nevypočuli,“ zdôraznil Krajniak.

19 h