SME
Nedeľa, 25. júl, 2021 | Meniny má JakubKrížovkyKrížovky
EURÓPSKA ÚNIA

Európska komisia na Instagrame: Budúca generácia EÚ s ľuďmi tmavej pleti

Boja sa Európanov vykresliť ako bielych, uvažuje taliansky denník Il Giornale. "Európska spoločnosť je diverzifikovaná. To je pre Európu silná stránka a my ju chceme vo svojich príspevkoch reprezentovať," vysvetľuje EK.

Fotografia k plánu NextGeneration Európskej komisie na Instagrame.Fotografia k plánu NextGeneration Európskej komisie na Instagrame. (Zdroj: Twitter Il Giornale)

BRUSEL - Európska komisia sa stala terčom ostrej kritiky po tom, čo na Instagrame zverejnila plán NextGeneration s fotkou muža tmavej pleti s dieťaťom a vlajkou Európskej únie.

K príspevku napísala: "Myslite na budúcnosť".

Kritikom prekáža predovšetkým "prehnaná snaha zaradiť ľudí tmavej pleti do európskej spoločnosti."

Komisia reagovala, že európska spoločnosť je diverzifikovaná a takto bude prezentovaná, píše server echo24.cz.

Európska komisia príspevok zverejnila 15. apríla na svojom profile na Instagrame s krátkym vysvetlením toho, čo má plán Next Generation (Budúca generácia) predstavovať.

Skryť Vypnúť reklamu

"Spolu s dlhodobým rozpočtom Európskej únie bude program Next Generation dočasným nástrojom pre regeneráciu a prebudovanie Európy po odznení pandémie covidu," napísala v pôvodnom príspevku Európska komisia.

"Spolu môžeme vytvoriť svet, v ktorom chceme žiť," dodala.

Mnoho užívateľov však príspevok podľa talianskeho denníka Il Giornale značne pobúril.

V sekcii komentárov sa objavila séria príspevkov užívateľov, ktorí kritizovali, že sa Európska únia snaží prehnane vyhovieť progresivistom a ľavicovému hnutiu Black Lives Matter.

Podľa kritikov tiež EÚ nepodporuje dostatočne európsku kultúru a otvára dvere migrantom z Afriky.

Sám denník konštatuje, že primárne nejde o to, že Komisia zverejnila príspevok ilustrovaný otcom afrického pôvodu, ale práve o to, že "nás (Európanov) nechce vykresliť ako" bielych" zo strachu pred odvetou hnutia Black Lives Matter alebo nejakého salónneho intelektuála v jeho službách."

Skryť Vypnúť reklamu

"Mrzí nás, že v tomto príspevku vidíme rad negatívnych reakcií založených na farbe pleti otca a dieťaťa," píše Európska komisia v reakcii na fotku a text.

"Európska spoločnosť je diverzifikovaná. To je pre Európu silná stránka a my ju chceme vo svojich príspevkoch reprezentovať. Na našej stránke netolerujeme rasistické alebo xenofóbne komentáre," dodáva EK.

Next Generation EÚ je dočasný nástroj obnovy v hodnote 750 miliárd eur, ktorý má pomôcť napraviť bezprostredné hospodárske a sociálne škody spôsobené Koronavírusovou pandémiou.

Európa tak má podľa plánov Európskej únie vyjsť z pandémie covidu-19 ekologickejšia, digitálnejšia, odolnejšia a lepšie prispôsobená súčasným i budúcim výzvam.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie články

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

"Deti vo veku 10 či 11 rokov by nemali byť sexuálne aktívne a akákoľvek politika, ktorá by takýto nápad podporovala, je zvrátená a a pomáha tým, ktorí chcú sexuálne využívať deti," oponuje jeden z kritikov.


echo24.cz 8 h
Ilustračné foto.

Ak by umierali chorí na covid-19 rovnakým tempom ako počas poslednej vlny, mali by sme na jeseň na Slovensku približne 40-tisíc mŕtvych, tvrdí analytik Smatana.


SITA 7 h
Ilustračné foto.

Ak by umierali chorí na covid-19 rovnakým tempom ako počas poslednej vlny, mali by sme na jeseň na Slovensku približne 40-tisíc mŕtvych, tvrdí analytik Smatana.


SITA 7 h
Ilustračné foto.

Stúpa percento nakazených pri PCR testoch.


11 h