SME
Pondelok, 17. máj, 2021 | Meniny má GizelaKrížovkyKrížovky
SLOVENSKO

Heger: Očkovanie je v aktuálnej situácii najrýchlejšou cestou, ako nad pandémiou zvíťaziť

Premiér vyzval Slovákov, aby sa nechali zaočkovať. V príhovore pripomenul, že je to stará a osvedčená ochrana ľudstva pred nákazami.

Premiér Eduard Heger.Premiér Eduard Heger. (Zdroj: TASR)

BRATISLAVA - Očkovanie je v aktuálnej situácii najrýchlejšou cestou, ako nad pandémiou ochorenia COVID-19 zvíťaziť v relatívne krátkom čase.

V sobotňajšom mimoriadnom príhovore v RTVS to uviedol predseda vlády SR Eduard Heger (OĽANO).

Slovákov zároveň požiadal, aby možnosť vakcinácie využili. Prinášame vám celý príhovor premiéra Eduarda Hegera.

"Vážení spoluobčania, dovoľte mi prihovoriť sa Vám z pozície predsedu vlády Slovenskej republiky.

V prvom rade by som sa Vám chcel poďakovať za to, že najmä vďaka Vám sa pandemická situácia na Slovensku výrazne zlepšuje. Osobne cítim nádej, že aj vďaka spolupráci dokážeme pandémiu zvládnuť.

Skryť Vypnúť reklamu

Rozumiem však tomu, že posledný rok bol pre každého z nás náročný a to najmä preto, lebo sme sa museli veľmi rýchlo prispôsobiť mnohým zmenám, ktoré si vyžadovali našu pozornosť. Boli sme postavení pred viaceré výzvy, ktorým sme všetci čelili najlepšie, ako sme vedeli.

Spomínam si, že už na začiatku pandémie sme sa spojili a začali si vzájomne pomáhať. Myslím si, že to bola najlepšia možná voľba v takejto náročnej dobe.

Uvedomujem si, že mnohým z nás však pandémia zasiahla do osobnej, ale aj pracovnej roviny. Vnímam to tak, že nám pandémie veľa zobrala, ale verím, že nám aj niečo dala. Minimálne poukázala na to, čo je v našich životoch to najdôležitejšie - zdravie, medziľudské vzťahy a sloboda.

Pandémia nás naučila, že ak chceme nad ňou vyhrať, tak potrebujeme ťahať za jeden povraz. V aktuálnej situácii mám teda najmä na mysli dať sa zaočkovať. Očkovanie je totižto stará a osvedčená ochrana ľudstva pred nákazami.

Skryť Vypnúť reklamu

Ja chápem, že lano sa nedá tlačiť, ale viem, že sa dá ťahať. Ak by som na Vás tlačil, nerobil by to, čo je mojím cieľom. Mojím cieľom je Vás povzbudiť a zároveň uistiť v tom, že očkovanie je v aktuálnej situácii najrýchlejšou cestou, ako nad pandémiou zvíťaziť v relatívne krátkom čase.

Keď sa pandémia začala, mnohí z nás túžili po vakcíne, a to preto, aby sme sa opäť mohli vrátiť k bežnému životu. Teraz tu vakcínu máme, a tak sa obraciam na Vás, ktorí sa už môžete prihlásiť, ale aj na Vás, na ktorých už čoskoro príde rad. Pridajte sa aj Vy k viac ako jednému miliónu ľudí - občanov Slovenskej republiky, ktorí sa už zaočkovať dali. Robíme to pre nás a je to najmä na nás a o nás.

Očkovanie je aktuálne najlepšia voľba.

Budem preto rád, keď si na záver zapamätáme tieto tri slová : SPOLOČNE - PANDÉMIU - ZVLÁDNEME."

Skryť Vypnúť reklamu

Eduard Heger, predseda vlády SR

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie články

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Univerzita Abertay v Dundee.

Študentka, ktorá má za sebou už dva pôrody, si spomenula na to, čo rad ľudí stále viac spochybňuje, totiž, že ženy majú vagíny. Vyslovila sa tiež proti tomu, aby transsexuáli v športe súťažili medzi ženami.

10 h
Veriaci na námestí Svätého Petra

Pápež tiež uviedol, že ľudia by nemali strácať vieru či nádej, a to ani vtedy, keď sa zdá, že "zlo má prevahu".

11 h
Podpredsedníčka vlády a ministerka investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie (MIRRI) SR Veronika Remišová (Za ľudí).

Šéfka strany Za ľudí pripomenula, že schválenie príspevku je iba prvá časť podpory rodín postihnutých pandémiou. Strana bude podľa nej presadzovať, aby pomoc bola cielená a pomohli sektorom, ktoré boli najviac postihnuté.

14 h
Minister práce Milan Krajniak.

"Nie je možné, aby bol niekto v kolúznej väzbe rok len preto, lebo vyšetrovatelia nikoho nevypočuli,“ zdôraznil Krajniak.

18 h