SME
Utorok, 15. jún, 2021 | Meniny má VítKrížovkyKrížovky
ZAHRANIČIE

"Ženy majú vagíny." Kvôli svojmu názoru možno študentka nedokončí štúdium práv

Študentka, ktorá má za sebou už dva pôrody, si spomenula na to, čo rad ľudí stále viac spochybňuje, totiž, že ženy majú vagíny. Vyslovila sa tiež proti tomu, aby transsexuáli v športe súťažili medzi ženami.

Univerzita Abertay v Dundee.Univerzita Abertay v Dundee. (Zdroj: Facebook Abertay University)

LONDÝN - Takto vyzerá Veľká Británia za vlády konzervatívcov. 29-ročná študentka práv na Abertay University v škótskom Dundee si dovolila v škole povedať, že ženy sa narodili so ženskými genitáliami a rozdiel vo fyzickej sile medzi mužmi a ženami je skutočnosťou.

Teraz za to čelí disciplinárnemu konaniu zo strany svojej univerzity a obáva sa, či dokončí štúdium.

Informujú o tom Daily Mail alebo francúzsky server Boulevard Volatire, či denník The Times, píše server echo24.cz.

29-ročná Lisa Keoghová, sama už matka dvoch detí, ktorá je v predposlednom ročníku štúdia práv na Univerzite Abertay v Dundee, je terčom vyšetrovania zo strany vedenia školy kvôli svojim komentárom, ktoré sa nepáčia jej spolužiakom.

Skryť Vypnúť reklamu

Udalosť sa odohrala na začiatku mája, počas video semináru ohľadom feminizmu, pohlavia a práva.

Študentka, ktorá má za sebou už dva pôrody, si spomenula na to, čo sa niektorým zdá zjavné, ale rad ostatných to stále viac spochybňuje, totiž, že ženy majú vagíny.

Inak povedané, tie osoby, ktoré ich nemajú, nie sú v biologickom zmysle ženy. Vyslovila sa tiež proti tomu, aby transsexuáli v športe súťažili medzi ženami.

To ale očividne vykoľajilo mnohých ďalších študentov, a tak Keoghová teraz čelí konaniu kvôli svojim "urážlivým" a "diskriminačným" komentárom.

Denníku The Times povedala, že keď sa dozvedela o svojom vyšetrovaní, myslela si, že to je vtip.

"Myslela som, že neexistuje spôsob, ako by ma univerzita stíhala za uplatnenie môjho zákonného práva na slobodu prejavu," uviedla.

Skryť Vypnúť reklamu

Abertay University (predtým University of Abertay Dundee) je jednou z dvoch verejných vysokých škôl v 150-tisícovom Dundee na východe Škótska.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie články

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Slovensko na EURO 2020 / 2021.

Poľsko - Slovensko 1:2 (0:1), Slovensko má prvé tri body do tabuľky E-skupiny na majstrovstvách Európy vo futbale 2020.


SITA 7 h
Slovenská prezidentka Zuzana Čaputová prichádza na summit NATO v Bruseli.

Nie náhodou najväčšie hrozby prichádzajú od tých, ktorí nezdieľajú naše hodnoty. Musíme sa postaviť, keď dôjde k útoku na demokraciu a poriadok založený na pravidlách, doma aj v zahraničí," uviedla


TASR 12 h
Ilustračné foto.

Vedci si doteraz mysleli, že podobné organizmy dokážu v zamrznutom stave stráviť okolo desať rokov, teraz sa však domnievajú, že je ich schopnosť prežiť v podstate neobmedzená.


echo24.cz 10 h
Minister financií Igor Matovič, premiér Eduard Heger a minister vnútra Roman Mikulec.

Dôvod na odvolanie považujú za znôšku nedôkazných a konšpiračných teórií, ktorých cieľom je vo verejnosti vyvolať dojem, že orgány činné v trestnom konaní konajú pod nejakým politickým tlakom.


TASR 14 h