SME
Utorok, 15. jún, 2021 | Meniny má VítKrížovkyKrížovky
SLOVENSKO

Z miliardovej rezervy na covid vláda najviac minula na udržanie zamestnanosti

Hneď druhou „najdrahšou“ položkou na zozname sú opatrenia na zabránenie šírenia COVID-19 a v nej suverénne najdrahšou antigénové testy.

Na antigénne testy sme zatiaľ minuli vyše 232 miliónov eur.Na antigénne testy sme zatiaľ minuli vyše 232 miliónov eur. (Zdroj: Martin Pavelek)

BRATISLAVA - Z rozpočtovanej sumy na boj s koronavírusom zatiaľ súčasná vláda v úvode tohto roka minula niečo vyše jednej miliardy eur, pričom najväčšia suma išla na schémy pomoci na zmiernenie negatívneho vplyvu COVID-19 vo výške 710,2 mil. eur.

Vyplýva to z údajov, ktoré poskytlo tlačové oddelenie rezortu financií.

Minister hospodárstva Richard Sulík (SaS) pritom pred pár dňami na tlačovej konferencii skonštatoval, že doteraz nevie, na čo a či sa minula jedna miliarda eur určená na COVID-19 v aktuálnom štátnom rozpočte.

Podľa Sulíkových slov schválili v rozpočte miliardovú rezervu, avšak bez určenia, len s tým, že prostriedky použijú na riešenie krízy.

Skryť Vypnúť reklamu

„Dodnes som však nevidel zoznam, ako sa tá miliarda eur minula,“ povedal Sulík v stredu na tlačovej konferencii.

Agentúra SITA má k dispozícii od ministerstva financií podrobný rozpis, kam prostriedky smerovali a kedy.

V rámci spomínanej viac ako 700-miliónovej schémy pomoci najviac prostriedkov smerovalo na pomoc na udržanie zamestnanosti, a to 500 mil. eur.

Hneď druhou „najdrahšou“ položkou na zozname sú po schémach pomoci opatrenia na zabránenie šírenia COVID-19 v sume 292,7 mil. eur.

V rámci tejto kategórie dominovali antigénne testy so sumou 232,56 mil. eur.

Na treťom mieste skončilo očkovanie so sumou 53,4 mil. eur.

Mimoriadny príplatok pre covid oddelenia vyšiel na 13,3 mil. eur, hospodárska mobilizácia 12,1 mil. eur a liečba ochorenia COVID-19 bola za 5,3 mil. eur.

Skryť Vypnúť reklamu

Všetky tieto prostriedky boli uvoľnené v rôznych dňoch v januári a vo februári tohto roka.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie články

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Slovensko na EURO 2020 / 2021.

Poľsko - Slovensko 1:2 (0:1), Slovensko má prvé tri body do tabuľky E-skupiny na majstrovstvách Európy vo futbale 2020.


SITA 5 h
Slovenská prezidentka Zuzana Čaputová prichádza na summit NATO v Bruseli.

Nie náhodou najväčšie hrozby prichádzajú od tých, ktorí nezdieľajú naše hodnoty. Musíme sa postaviť, keď dôjde k útoku na demokraciu a poriadok založený na pravidlách, doma aj v zahraničí," uviedla


TASR 11 h
Ilustračné foto.

Vedci si doteraz mysleli, že podobné organizmy dokážu v zamrznutom stave stráviť okolo desať rokov, teraz sa však domnievajú, že je ich schopnosť prežiť v podstate neobmedzená.


echo24.cz 9 h
Minister financií Igor Matovič, premiér Eduard Heger a minister vnútra Roman Mikulec.

Dôvod na odvolanie považujú za znôšku nedôkazných a konšpiračných teórií, ktorých cieľom je vo verejnosti vyvolať dojem, že orgány činné v trestnom konaní konajú pod nejakým politickým tlakom.


TASR 13 h