SME
Nedeľa, 19. september, 2021 | Meniny má KonštantínKrížovkyKrížovky
SLOVENSKO

V nedeľu pribudlo 343 nových prípadov a štyri obete

Spolu vyšetrili vyše 70-tisíc osôb. Podiel nakazených znovu klesol.

Ilustračné foto.Ilustračné foto. (Zdroj: SITA)

BRATISLAVA - Na Slovensku za uplynulý deň pribudlo 19 pozitívne testovaných ľudí formou RT-PCR testov a 324 pozitívne testovaných antigénnymi testami.

Je to 1,63 % z 1 167 ukončených RT-PCR vyšetrení a 0,47 % z 69 004 antigénnych testov, informuje ministerstvo zdravotníctva.

Celkový počet zaočkovaných osôb prvou dávkou vakcíny je 1 565 421 za predchádzajúci deň pribudlo 14 765 zaočkovaných.

Druhú dávku vakcíny už dostalo 750 480 ľudí, uplynulý deň sa zaočkovalo 7 648 ľudí.

Najviac pozitívne testovaných RT-PCR testami bolo v Bratislavskom kraji (7), nasleduje Košický (4), Žilinský (4), Prešovský (3), Nitriansky (1), Banskobystrický (-), Trenčiansky (-) a Trnavský (-).

Skryť Vypnúť reklamu

Je medzi nimi 10 mužov a 9 žien. Celkový počet pozitívne testovaných mužov je 185 639 a žien 203 215.

V nemocniciach je hospitalizovaných 612 pacientov, z nich potvrdené ochorenie má 518 ľudí. Na JIS je 55 pacientov, podporu umelej pľúcnej ventilácie potrebuje 70 osôb.

Počet potvrdených obetí na pľúcnu formu COVID-19 vzrástol o 4 osoby. Celkový počet úmrtí "na Covid" je 12 296 a celkový počet úmrtí "s Covidom" je 2 407.

Celkový počet ukončených laboratórnych PCR testov doteraz je 2 799 241 pričom takto bolo pozitívne testovaných 388 854 osôb.

Celkový počet vykonaných Ag testov doteraz je 35 011 227, z čoho bolo pozitívne testovaných 383 979 osôb.

Celkový počet neaktívnych prípadov je 723 550. Ide o osoby, ktoré prekonali ochorenie COVID-19 či už s klinickým obrazom alebo bezpríznakovo a od zistenia pozitívneho testu uplynuli 2 až 4 týždne u ambulantne liečených pacientov a 6 týždňov u hospitalizovaných pacientov.

Skryť Vypnúť reklamu

Všetky krajiny sveta prešli vzhľadom na obrovské počty pozitívnych prípadov a chorých osôb na vykazovanie neaktívnych prípadov, nakoľko zisťovanie pretrvávania zdravotných ťažkostí u takéhoto množstva postihnutých osôb nie je reálne možné.

Údaje o Ag testoch a vakcináciách sú priebežne aktualizované. Z tohto dôvodu sa počet Ag testov a zaočkovaných osôb za predchádzajúci deň nemusí zhodovať s rozdielom hodnôt od posledného publikovaného počtu.

Viac informácií na www.korona.gov.sk.

UPOZORNENIE: Správu aktualizujeme.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie články

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Pápež František.

Vo videoodkaze účastníkom konferencie biskupov o ochrane detí hlava katolíckej cirkvi uviedla, že slova o ľútosti sa musia premeniť na konkrétne činy.


SITA/AP a 1 ďalší 9 h
Príslušník afganských bezpečnostných zložiek hliadkuje po výbuchu, ku ktorému došlo v západnej časti afganského hlavného mesta Kábul.

Američania chceli zasiahnuť auto s ľuďmi, ktorí sa chystali zaútočiť na letisko. Podľa amerického generála je však veľmi nepravdepodobné, že auto alebo mŕtvi patrili k teroristom z Islamskému štátu.


TASR 15 h
Ilustračná foto.

Vládne strany by mali v čo najkratšom čase prekonať aktuálne politické problémy, vrátane ukončenia vojny policajtov a nového nastavenia pomerov v koalícii, upozorňuje publicista.


TASR 16 h
Šéf OSN António Guterres.

Správa OSN o plnení záväzkov týkajúcich sa emisií obsahovala zistenie, že namiesto zníženia potrebného na to, aby sa svet vyhol najhorším dopadom klimatickej zmeny, nastalo "značné zvýšenie" emisií.


TASR 17 h
Skryť Zatvoriť reklamu