SME
Sobota, 19. jún, 2021 | Meniny má AlfrédKrížovkyKrížovky
SLOVENSKO

Lehotský už nie je kandidátom Za ľudí na podpredsedu parlamentu, oznámila Remišová

Podpredsedníčka Za ľudí Kolíková povedala, že na Lehotskom sa jednotne zhodol poslanecký klub. Tvrdí, že Remišová nie je poslankyňou a nemôže len tak návrh stiahnuť v parlamente.

Tomáš Lehotský.Tomáš Lehotský. (Zdroj: Jozef Jakubčo)

BRATISLAVA – Poslanec Národnej rady SR (NR SR) Tomáš Lehotský už nie je kandidátom strany Za ľudí na funkciu podpredsedu parlamentu.

Pred dnešným rokovaním vlády to povedala vicepremiérka a predsedníčka strany Za ľudí Veronika Remišová s tým, že to už oznámila aj koaličným partnerom.

Dôvodom je podľa jej slov vzniknutá situácia v strane a vytvorenie istej „frakcie" vo vnútri strany, ktorej je Lehotský členom.

Lehotský potvrdil, že o tomto rozhodnutí predsedníčky strany Za ľudí vie. Členom Predsedníctva Za ľudí to podľa jeho slov Remišová oznámila tak, že to napísala do spoločnej skupiny, ktorú majú vytvorenú v rámci predsedníctva.

Skryť Vypnúť reklamu

„Stiahnutie mojej kandidatúry odôvodnila tým, že sme vo vnútri strany vytvorili frakciu, takže sa už so mnou nepočíta ako s kandidátom na funkciu podpredsedu parlamentu," ozrejmil Lehotský.

Doplnil, že Remišová zatiaľ členov predsedníctva neinformovala o tom, kto bude novým kandidátom strany na tento post.

Ministerka spravodlivosti a podpredsedníčka Za ľudí Mária Kolíková po rokovaní vlády povedala, že je to v rozpore s tým, čo Remišová hlási, že má záujem spájať.

Podotkla, že na Lehotskom sa jednotne zhodol poslanecký klub a ten svoje doterajšie stanovisko podľa jej slov neprehodnotil.

Nevidí dôvod, aby bol návrh stiahnutý a podľa jej vedomostí ani stiahnutý nie je.

Tvrdí, že Remišová nie je poslankyňou NR SR a nemôže len tak návrh stiahnuť v parlamente.

Poslanci NR SR nezvolili Lehotského za podpredsedu parlamentu 28. mája. V tajnej voľbe získal 75 hlasov, pričom na zvolenie za podpredsedu parlamentu je potrebný súhlas nadpolovičnej väčšiny hlasov všetkých poslancov, teda 76.

Skryť Vypnúť reklamu

Lehotský mal nahradiť vo funkcii Juraja Šeligu (Za ľudí), ktorý oznámil svoj odchod z funkcie po tom, ako spolu so straníckou kolegyňou Janou Žitňanskou a bratislavským županom Jurajom Drobom (SaS) porušili zákaz vychádzania, keď do noci sedeli v podniku Klub pod lampou.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie články

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Richard Sulík.

Sulík tiež povedal, že je pripravený sa staviť, že ak budú voľby v riadnom termíne, tak Pellegrini nebude ich víťazom.


TASR 25m
Ilustračná fotografia.

Chorvátsko zaradilo Slovensko medzi zelené krajiny. Po novom stačí iba občiansky preukaz alebo pas.


3 h
Testovanie na koronavírus.

Spolu vyšetrili vyše 52-tisíc osôb. Podiel nakazených pri PCR testoch klesol pod jedno percento.


6 h
Českí policajti na hraniciach kontrolujú slovenské formuláre.

„A to je kontrola hraníc, karanténa, testovanie a trasovanie. Ak to nebudeme riešiť, tak ochorení zasa pribudne. Vírus nemá cez leto dovolenku ako my. Vidíme, v akej situácii je Veľká Británia, Španielsko a Portugalsko,“ zdôraznil.


TASR 4 h