SME
Sobota, 19. jún, 2021 | Meniny má AlfrédKrížovkyKrížovky
SLOVENSKO

Od pondelka sú v druhom stupni varovania už len tri okresy

Pozrite si, aké opatrenia sú platné vo vašom konkrétnom okrese.

Covid automat: Rozdelenie okresov. Covid automat: Rozdelenie okresov.

BRATISLAVA - Od pondelka nie je podľa COVID automatu ani jeden okres v čiernej fáze.

V druhom stupni varovania sú tri okresy, v prvom stupni varovania ich je šesť, v druhom stupni ostražitosti ich je 29 a v prvom stupni ostražitosti ich je 39.

V stupni monitoringu sú dva okresy. Rozdelenie okresov podľa aktuálnej rizikovosti v rámci COVID automatu schválila v stredu 2. júna vláda SR.

V druhom stupni varovania (červený okres) sú okresy Banská Štiavnica, Kysucké Nové Mesto a Myjava.

Od pondelka sú v prvom stupni varovania (ružový okres) okresy Bardejov, Nové Mesto nad Váhom, Ružomberok, Skalica, Sobrance a Trenčín.

Skryť Vypnúť reklamu

V druhom stupni ostražitosti (oranžový okres) sú zaradené okresy Bánovce nad Bebravou, Banská Bystrica, Bytča, Čadca, Gelnica, Humenné, Ilava, Krupina, Levice, Liptovský Mikuláš, Medzilaborce, Námestovo, Piešťany, Poprad, Považská Bystrica, Rimavská Sobota, Rožňava, Senica, Snina, Spišská Nová Ves, Stará Ľubovňa, Svidník, Trnava, Tvrdošín, Vranov nad Topľou, Žarnovica, Žiar nad Hronom, Žilina a Zvolen.

Do prvého stupňa ostražitosti (žltý okres) sú zaradené okresy Bratislava I.-V., Brezno, Detva, Dolný Kubín, Dunajská Streda, Galanta, Hlohovec, Kežmarok, Komárno, Košice I.-IV., Košice-okolie, Levoča, Lučenec, Malacky, Martin, Michalovce, Nitra, Nové Zámky, Partizánske, Pezinok, Poltár, Prešov, Prievidza, Púchov, Revúca, Sabinov, Senec, Stropkov, Topoľčany, Trebišov, Veľký Krtíš a Zlaté Moravce,

Skryť Vypnúť reklamu

V monitoringu (zelený okres) sú okresy Šaľa a Turčianske Teplice.

Aké opatrenia sú platné vo vašom konkrétnom okrese si môžete pozrieť v aplikácii od Ministerstvo investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR.

Respirátor je povinný iba v troch červených a šiestich ružových okresoch.

V exteriéri je tu povinné prekryť si ústa a nos respirátorom, rúškom, šálom alebo šatkou. Výnimka je, ak ste od ostatných osôb, s ktorými nežijete v jednej domácnosti, viac ako 5 metrov.

V reštaurácii je konzumácia jedál a nápojov možná v týchto okresoch naďalej len na terase.

V ostatných okresoch je situácia lepšia s voľnejšími pravidlami: máme dokonca už prvé dva okresy v zelenej farbe, 39 okresov je žltých a 29 okresov je v oranžovej farbe.

V týchto okresoch je možné v interiéri nosiť rúško miesto respirátora, v exteriéri je v nich povinné prekrytie nosa a úst len na hromadných podujatiach.

Skryť Vypnúť reklamu

Povolená je konzumácia vo vnútri reštaurácie.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie články

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Richard Sulík.

Sulík tiež povedal, že je pripravený sa staviť, že ak budú voľby v riadnom termíne, tak Pellegrini nebude ich víťazom.


TASR 1 h
Ilustračná fotografia.

Chorvátsko zaradilo Slovensko medzi zelené krajiny. Po novom stačí iba občiansky preukaz alebo pas.


4 h
Testovanie na koronavírus.

Spolu vyšetrili vyše 52-tisíc osôb. Podiel nakazených pri PCR testoch klesol pod jedno percento.


7 h
Českí policajti na hraniciach kontrolujú slovenské formuláre.

„A to je kontrola hraníc, karanténa, testovanie a trasovanie. Ak to nebudeme riešiť, tak ochorení zasa pribudne. Vírus nemá cez leto dovolenku ako my. Vidíme, v akej situácii je Veľká Británia, Španielsko a Portugalsko,“ zdôraznil.


TASR 5 h