SME
Nedeľa, 25. júl, 2021 | Meniny má JakubKrížovkyKrížovky
ZAHRANIČIE

Marks & Spencer vrhá do obchodov dámske spodné prádlo inšpirované kultom Georgea Floyda

Predstavuje v nej nové farby oblečenie podľa kože. Predošlá ponuka spodnej bielizne podľa spoločnosti bola "nedôsledná" a nereprezentovala všetky etniká.

Nová kolekcia Marks & Spencer je inšpirovaná Floydom.Nová kolekcia Marks & Spencer je inšpirovaná Floydom. (Zdroj: Screenshot youtube M&S)

LONDÝN - Len niekoľko dní potom čo bola Georgovi Floydovi odhalená prvá socha, sa stal inšpiráciou pre inováciu v nečakanom odbore.

Najväčší britský výrobca spodnej bielizne a obchodný reťazec Marks & Spencer oznámil novú "inkluzívnu" sadu spodnej bielizne, ktorú inšpiroval práve George Floyd.

Predstavuje v nej nové farby oblečenie podľa kože. Predošlá ponuka spodnej bielizne podľa spoločnosti bola "nedôsledná" a nereprezentovala všetky etniká.

Informujú napríklad Daily Mail či Evening Standard, píše server echo24.cz.

Skryť Vypnúť reklamu

Spoločnosť Marks & Spencer, ktorá predáva oblečenie či potraviny aj v Českej republike, pred pár dňami predstavila novú kolekciu dámskej spodnej bielizne.

Na tom by nebolo nič zvláštne, ale spoločnosti novinky prezentuje ako zmenu v doterajšej ponuke.

Pri predstavovaní kolekcie upozornila na motiváciu k zmenám. V rámci "smelej a dôležitej" kampane "Nie je na tom nič neutrálneho" upozorňuje na nové farby, v odtieňoch farby rôznych rás.

"Načúvali sme svojim zákazníčkam a kolegyniam, ktoré nám oznámili, že farby riešime zle. A to ako v prípade pestrosti farieb, tak názvoslovia," predstavila kampaň Laura Charles, ktorá má v spoločnosti na starosť spodnú bielizeň.

Firma tak novo ponúka nové hnedé, čierne a béžové odtiene. Zároveň sa po dôkladnej analýze firma rozhodla v rámci skupín spoločnosti pomenovať oblečenie v kolekcii nie podľa jednotlivých farieb, ale dať jednotlivým odtieňom úplne nové názvy.

Skryť Vypnúť reklamu

A tak sa nové odtiene volajú Opaline, Rich Amber, Rich Quartz, Rose Quartz či Topaz.

Vo vyhlásení spoločnosť uviedla ako motiváciu k zmene v ponuke farieb, ktorá by mala takto byť viac "inkluzívna", globálnu debatu na tému rasovej nerovnosti po smrti George Floyda.

Novú kolekcií však firma nepotešila všetkých svojich zákazníkov. Niektorí na sociálnych sieťach vyjadrujú znechutenie a upozorňujú, že Floyd bol v minulosti odsúdený za lúpežné prepadnutie, a ohrozoval zbraňou tehotnú ženu.

"Deviateho augusta 2007 sa George vlámal do domu ženy, ktorej potom držal zbraň pri bruchu pred zrakmi jej dieťaťa. Dostal za to päť rokov. Napriek tomu marksandspencer s ním chcú spojiť kolekciu ženského spodného prádla. Totálne groteskné," uviedol na Twitteri napríklad užívateľ Richard Hilton.

Skryť Vypnúť reklamu

Teraz už bývalá zákazníčka vystupujúca pod menom Tereza, zašla vo svojom vyjadrení ešte ďalej.

"Obávam sa, že týmto som s marksandspencer skončila, aspoň čo sa mňa týka. Proste nemôžem podporovať túto absolútne woke a oportunistickú hovadinu," uvádza vo svojom tweetu.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie články

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Ilustračné foto.

Stúpa percento nakazených pri PCR testoch.


1 h
Očkovanie vakcínou Pfizer.

Úradu verejného zdravotníctva SR umožní reflektovať digitálne očkovacie preukazy pri tvorbe protipandemických opatrení.


SITA a 1 ďalší 2 h
Prvé verejné vystúpenie pápeža po pol roku sprevádzali prísne hygienické a bezpečnostné pravidlá.

V zatiaľ najpodrobnejšie správe o stave svojich financií oznámil, že vlastní viac ako päť tisíc nehnuteľností, väčšinu z nich v Taliansku. Vlastní tiež nehnuteľnosti ako investície v luxusných oblastiach Londýna, Ženevy, Lausanne a Paríža.


idnes.cz 3 h
Pápež František.

Rozhodnutie umožniť prítomnosť pri bohoslužbách pápeža len zaočkovaným osobám vníma publicista ako možné porušenie ústavy a zároveň ako porušenie protipandemických opatrení.


TASR 2 h