SME
Štvrtok, 5. august, 2021 | Meniny má HortenziaKrížovkyKrížovky
ZAHRANIČIE

Po páde obytnej budovy na Floride sú štyria mŕtvi a 159 nezvestných

Stále nie je jasné, koľko ľudí spalo v 12-poschodovej obytnej budove, keď sa zrútila jej bočná časť

Zrútená budova v Surfside, severne od Miami Beach na Floride.Zrútená budova v Surfside, severne od Miami Beach na Floride. (Zdroj: SITA/AP)

SURFSIDE - Počet ľudí nezvestných po páde bytového bloku v meste Surfside v americkom štáte Florida stúpol na 159 a mŕtve sú štyri osoby.

V piatok to oznámila najvyššia predstaviteľka okresu Miami-Dade, kde sa mesto nachádza.

"Teraz máme zistených 120 živých ľudí, čo je veľmi, veľmi dobrá správa. Ale náš počet nezvestných stúpol na 159," dodala na tlačovej konferencii šéfka okresu Daniella Levinová Cavová, ktorú citovala agentúra AFP.

Sú preto obavy, že počet obetí na životoch bude nakoniec oveľa vyšší.

Skryť Vypnúť reklamu

Úrady zdôraznili, že stále nie je jasné, koľko ľudí spalo v 12-poschodovej obytnej budove, keď sa vo štvrtok skoro ráno zrútila jej bočná časť a zahynuli pri tom najmenej štyria ľudia. Po nešťastí zostala obrovská kopa trosiek.

Pád postihol okolo 55 bytov. Záchranné služby, ktoré prišli na miesto vo štvrtok okolo 01.30 h, evakuovali z budovy približne 35 ľudí.

Záchranné tímy s cvičenými psami pracovali už druhú noc napriek hustému lejaku – zachovávali si nádej, aj keď slabnúcu, že nájdu ďalších živých ľudí.

Pri práci im trosky osvetľovali svetlá. Vytiahnuté telá dávali do žltých vakov a odvážali ich, detektívi potom pracovali na zistení ich totožnosti.

V piatok sa v oblasti očakával ďalší dážď.

Prezident Joe Biden vyhlásil v reakcii na nešťastie v piatok skoro ráno núdzový stav a nariadil federálnym úradom, aby poskytli mestu pomoc.

Skryť Vypnúť reklamu
Načítavam video...

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie články

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Protesty doteraz narušili niekoľkominútové blokácie ciest.

V súvislosti s protestami v Bratislave uviedol, že minimálne pri dvoch polícia nezvládla situáciu, ako mala.


TASR 3 h
László Kövér pri odhalení pamätníka.

Maďarská strana tým porušila štandardné a zaužívané diplomatické postupy. Podujatie pri odhalení pamätníka vysídleným Maďarom nie je podľa nášho rezortu v duchu deklarovaného záujmu o dobré susedské vzťahy.


SITA 7 h
Ilustračné foto.

Lukašenko organizuje lety z Iraku, ktoré sú až do jesene vypredané. Cez hranicu migrantov sprevádzajú vojenské vozidlá, odhalila kamera.


echo24.cz 13 h
Anglicko po finále ME vo futbale (EURO 2020 / 2021).

Celkovo dostali 600 oznámení, 207 z nich vyhodnotili ako trestné činy. Viaceré správy však prišli zo zahraničia.


TASR 14 h