SME
Štvrtok, 5. august, 2021 | Meniny má HortenziaKrížovkyKrížovky
SLOVENSKO

PCR test pre deti pred pobytovým táborom bude bezplatný

Registrovať deti deti možno cez stránku korona.gov.sk. Pozvanie na testovanie by malo byť zaslané tri dni pred začiatkom pobytu.

Ilustračné foto.Ilustračné foto. (Zdroj: TASR)

BRATISLAVA – Absolvovanie PCR testu pre deti pred pobytovým táborom bude bezplatné. Rodičia ich budú môcť prihlásiť štandardnou formou cez stránku korona.gov.sk.

Nárok na dva bezplatné testy za mesiac sa týka detí vo veku od desiatich rokov, informovala hovorkyňa Ministerstva zdravotníctva (MZ) SR Zuzana Eliášová.

„Rezort zdravotníctva po rokovaní so zdravotnými poisťovňami umožní absolvovať bezplatne PCR test potrebný na účasť na pobytovom zotavovacom podujatí (detský tábor, športový pobyt a podobne) u detí vo veku nad desať rokov,“ spresnila hovorkyňa s tým, že sa to týka aj aktivít s účasťou minimálne piatich detí na viac ako štyri dni.

Skryť Vypnúť reklamu

Epidemiológ MZ SR Martin Pavelka z Inštitútu zdravotných analýz upozornil, že na podujatiach, ako sú detské tábory, je vysoké riziko šírenia nového koronavírusu.

„Vzniká tu prostredie s intenzívnymi interakciami, ako napríklad šport, hry či spoločné stravovanie, ktoré umožňujú koronavírusu podmienky na ľahké a rýchle šírenie. Toto riziko je ešte väčšie v prostredí delta variantu, ktorý je vysokoinfekčný,“ zdôraznil.

Registrovať deti deti možno cez stránku korona.gov.sk. Hovorkyňa informovala, že vo formulári treba uviesť dátum začiatku tábora.

V časti „Vyberte príznak alebo dôvod vyšetrenia“ je potrebné zadať „pobytový tábor“.

Pozvanie na testovanie by malo byť zaslané tri dni pred začiatkom pobytu.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie články

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Protesty doteraz narušili niekoľkominútové blokácie ciest.

V súvislosti s protestami v Bratislave uviedol, že minimálne pri dvoch polícia nezvládla situáciu, ako mala.


TASR 4 h
László Kövér pri odhalení pamätníka.

Maďarská strana tým porušila štandardné a zaužívané diplomatické postupy. Podujatie pri odhalení pamätníka vysídleným Maďarom nie je podľa nášho rezortu v duchu deklarovaného záujmu o dobré susedské vzťahy.


SITA 7 h
Ilustračné foto.

Lukašenko organizuje lety z Iraku, ktoré sú až do jesene vypredané. Cez hranicu migrantov sprevádzajú vojenské vozidlá, odhalila kamera.


echo24.cz 14 h
Anglicko po finále ME vo futbale (EURO 2020 / 2021).

Celkovo dostali 600 oznámení, 207 z nich vyhodnotili ako trestné činy. Viaceré správy však prišli zo zahraničia.


TASR 14 h