SME
Nedeľa, 25. júl, 2021 | Meniny má JakubKrížovkyKrížovky
ZAHRANIČIE

Americké tajné služby vydali oficiálnu správu o UFO. Dôkazy o mimozemšťanoch nezistili

Desiatky úkazov si však nedokážu vysvetliť.

Ilustračné foto.Ilustračné foto. (Zdroj: The National Archives)

WASHINGTON - Americké spravodajské služby zverejnili dlho očakávanú správu o pozorovaní UFO v posledných desaťročiach.

Aj keď tak vláda USA priznáva existenciu nevysvetliteľných lietajúcich objektov zachytených armádou a námorníctvom, závery zaostali za očakávaním, uvádza CNN a "ufológovia" tak budú asi sklamaní, píše sever echo24.cz.

Dokument skúmal 144 správ o tom, čo vláda označuje ako "neidentifikovaný lietajúci predmet" a iba jedna z nich bola vyšetrovateľom objasnená.

Skryť Vypnúť reklamu

Vyšetrovatelia nenašli žiadny dôkaz, že by pozorovanie predstavovala buď mimozemský život alebo významný technologický pokrok zahraničného protivníka, ako sú Rusko alebo Čína.

"Zo 144 správ, ktorými sa tu zaoberáme, nemáme žiadne jasné indikácie, že by pre nich existovalo nejaké mimozemské vysvetlenie," uviedol vysoký americký úradník. Vyšetrovatelia však nadobudli tiež presvedčení, že väčšina pozorovaných javov bola "fyzickými objektmi."

Už v minulosti Pentagon zverejnil videá natočená vojenskými pilotmi, na ktorých je zachytené UFO a komentáre pilotov, ktorí nechápu, s čím sa stretávajú a čudujú sa nad fyzikálnymi vlastnosťami letiacich predmetov.

Dôkazy chýbajú

Americkí spravodajcovia nezistili dôkazy o existencii mimozemšťanov. Desiatky zvláštnych úkazov nahlásených vojenskými pilotmi si však nedokážu vysvetliť, vyplýva z v piatok zverejnenej netrpezlivo očakávanej správy riaditeľstva spravodajských služieb o skúmaní UFO.

Skryť Vypnúť reklamu

Pracovná skupina amerických služieb sa zaoberala viac ako 140 prípadmi pozorovaní lietadiel alebo iných zariadení zjavne lietajúcich záhadnou rýchlosťou a schopných meniť nečakane smer z rokov 2004 až 2021.

Väzby na mimozemské civilizácie však nezistila.

Pre tieto javy "pravdepodobne neexistuje jediné vysvetlenie", uvádza správa.

"V súčasnej dobe nemáme v našich databázach dostatok informácií, aby sme tieto incidenty mohli pripísať konkrétnym príčinám," dodáva.

Americké ministerstvo obrany vlani zverejnilo videá urobené pilotmi v službách amerického námorníctva. K videniu sú na nich lietajúce predmety, ktoré sa javia ako UFO.

Jedno z týchto videí pochádza z novembra 2004 a ďalšie dve sú z januára 2015. Zoznámiť verejnosť s predtým tajnými aktivitami pracovnej skupiny Pentagonu pre výskum UFO nariadil vlani americký Kongres.

Skryť Vypnúť reklamu

Americkú armádu zaujíma, či tieto úkazy predstavujú ohrozenie pre Spojené štáty. Pentagon sa však možno neobáva ani tak mimozemšťanov, ako skôr technologickej nadradenosti a špionáže zo strany Číny či Ruska.

Americká tlač citovala jedného vládneho úradníka, že USA sa obávajú, že Čína alebo Rusko testujú hypersonické technológie, ktoré sa pohybujú desaťkrát alebo dokonca 20-krát rýchlejšie ako zvuk a sú ľahko manévrovateľné.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie články

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Prvé verejné vystúpenie pápeža po pol roku sprevádzali prísne hygienické a bezpečnostné pravidlá.

V zatiaľ najpodrobnejšie správe o stave svojich financií oznámil, že vlastní viac ako päť tisíc nehnuteľností, väčšinu z nich v Taliansku. Vlastní tiež nehnuteľnosti ako investície v luxusných oblastiach Londýna, Ženevy, Lausanne a Paríža.


idnes.cz 1 h
Pápež František.

Rozhodnutie umožniť prítomnosť pri bohoslužbách pápeža len zaočkovaným osobám vníma publicista ako možné porušenie ústavy a zároveň ako porušenie protipandemických opatrení.


TASR 17m
Účastníci protestu proti povinnému očkovaniu a testovaniu v súvislosti s COVID-19 pred Národnou radou.

Podľa odborníkov sú len dve možnosti, a to dať sa zaočkovať, a tak sa pred nákazou ochrániť, alebo ochorieť s rizikom ťažkého priebehu, dlhodobých až trvalých následkov po ochorení COVID-19 a v najhoršom prípade s rizikom úmrtí.


TASR 14 h
Minister práce Milan Krajniak.

Poslanecký klub hnutia Sme rodina podporí novelu zákona o ochrane, podpore a rozvoji verejného zdravia. Podľa Krajniaka presadili, aby sa ľudia nedelili na dve kategórie.


TASR 14 h