SME
Streda, 7. december, 2022 | Meniny má Ambróz

Americké tajné služby vydali oficiálnu správu o UFO. Dôkazy o mimozemšťanoch nezistili

Desiatky úkazov si však nedokážu vysvetliť.

Ilustračné foto.Ilustračné foto. (Zdroj: The National Archives)

WASHINGTON - Americké spravodajské služby zverejnili dlho očakávanú správu o pozorovaní UFO v posledných desaťročiach.

Aj keď tak vláda USA priznáva existenciu nevysvetliteľných lietajúcich objektov zachytených armádou a námorníctvom, závery zaostali za očakávaním, uvádza CNN a "ufológovia" tak budú asi sklamaní, píše sever echo24.cz.

Dokument skúmal 144 správ o tom, čo vláda označuje ako "neidentifikovaný lietajúci predmet" a iba jedna z nich bola vyšetrovateľom objasnená.

SkryťVypnúť reklamu

Vyšetrovatelia nenašli žiadny dôkaz, že by pozorovanie predstavovala buď mimozemský život alebo významný technologický pokrok zahraničného protivníka, ako sú Rusko alebo Čína.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

"Zo 144 správ, ktorými sa tu zaoberáme, nemáme žiadne jasné indikácie, že by pre nich existovalo nejaké mimozemské vysvetlenie," uviedol vysoký americký úradník. Vyšetrovatelia však nadobudli tiež presvedčení, že väčšina pozorovaných javov bola "fyzickými objektmi."

Už v minulosti Pentagon zverejnil videá natočená vojenskými pilotmi, na ktorých je zachytené UFO a komentáre pilotov, ktorí nechápu, s čím sa stretávajú a čudujú sa nad fyzikálnymi vlastnosťami letiacich predmetov.

Dôkazy chýbajú

Americkí spravodajcovia nezistili dôkazy o existencii mimozemšťanov. Desiatky zvláštnych úkazov nahlásených vojenskými pilotmi si však nedokážu vysvetliť, vyplýva z v piatok zverejnenej netrpezlivo očakávanej správy riaditeľstva spravodajských služieb o skúmaní UFO.

SkryťVypnúť reklamu

Pracovná skupina amerických služieb sa zaoberala viac ako 140 prípadmi pozorovaní lietadiel alebo iných zariadení zjavne lietajúcich záhadnou rýchlosťou a schopných meniť nečakane smer z rokov 2004 až 2021.

Väzby na mimozemské civilizácie však nezistila.

Pre tieto javy "pravdepodobne neexistuje jediné vysvetlenie", uvádza správa.

"V súčasnej dobe nemáme v našich databázach dostatok informácií, aby sme tieto incidenty mohli pripísať konkrétnym príčinám," dodáva.

Americké ministerstvo obrany vlani zverejnilo videá urobené pilotmi v službách amerického námorníctva. K videniu sú na nich lietajúce predmety, ktoré sa javia ako UFO.

Jedno z týchto videí pochádza z novembra 2004 a ďalšie dve sú z januára 2015. Zoznámiť verejnosť s predtým tajnými aktivitami pracovnej skupiny Pentagonu pre výskum UFO nariadil vlani americký Kongres.

SkryťVypnúť reklamu

Americkú armádu zaujíma, či tieto úkazy predstavujú ohrozenie pre Spojené štáty. Pentagon sa však možno neobáva ani tak mimozemšťanov, ako skôr technologickej nadradenosti a špionáže zo strany Číny či Ruska.

Americká tlač citovala jedného vládneho úradníka, že USA sa obávajú, že Čína alebo Rusko testujú hypersonické technológie, ktoré sa pohybujú desaťkrát alebo dokonca 20-krát rýchlejšie ako zvuk a sú ľahko manévrovateľné.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie články

     SkryťVypnúť reklamu
     SkryťVypnúť reklamu

     Neprehliadnite tiež

     Ilustračná fotografia.

     Washington v posledných týždňoch úradovania amerického prezidenta Donalda Trumpa uvalil na Demirov sankcie.


     TASR 27. apr
     Animátori sa učili ako pripraviť farské stretnutie detí a mládeže.

     V centre v Juskovej Voli školili vyše päťdesiat ľudí.


     Viktória Žolnová 26. apr
     Emmanuel Macron sa poďakoval všetkým ľuďom, ktorí hlasovali v druhom kole prezidentských volieb.

     Slovenskí poslanci europarlamentu vítajú Macronove znovuzvolenie za prezidenta.


     SITA 25. apr
     Prešovský arcibiskup a metropolita Ján Babjak.

     Pápež František prijal jeho zrieknutie sa pastoračnej služby.


     kW 25. apr
     SkryťZatvoriť reklamu