SME
Pondelok, 28. november, 2022 | Meniny má Henrieta

Zemanov výrok o "odporných transgender ľuďoch" obletel svet

Podľa českého prezidenta by sa príslušníci sexuálnych menšín nemali nad ostatnými vyvyšovať. Ľudia, ktorí si nechajú operatívne zmeniť pohlavie, sa podľa Zemana dopúšťajú "trestného činu sebapoškodzovania".

Miloš Zeman.Miloš Zeman. (Zdroj: SME - Vladimír Šimíček)

PRAHA - Diskusia s prezidentom Milošom Zemanom a jeho výroky o sexuálnych menšinách zaujali aj zahraničné médiá, píše server echo24.cz.

Výrok Zemana o transgender ľuďoch, ktorí mu pripadajú "bytostne odporní", sa dokonca dostal na homepage spravodajského webu americkej televíznej spoločnosti CNN s titulkom "Český prezident nazval transgender ľudí ,odpornými'".

V nedeľnej Partii na českom kanáli CNN Prima News sa Zeman počas diskusie o novom kontroverznom zákone v Maďarsku zaoberal aj problematikou sexuálnych menšín v Česku, okrem iného kritizoval aj festival LGBTQ hrdosti Prague Pride.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Okrem CNN píše o Zemanovi napríklad aj agentúra Reuters. V diskusii v relácii Partia totiž prišla na rad aj kontroverzná maďarská novela zákona o pedofílii, ktorý nanovo zakazuje vo všetkých výukových materiáloch a mediálnych prostriedkoch cielených na osoby pod 18 rokov zobrazenie zmeny pohlavia a inej sexuálnej orientácie než tej heterosexuálnej.

,,To sa stretlo s tvrdou kritikou od ostatných členov Európskej únie," píše CNN.

,,Podľa Zemana je zásah do vnútorných záležitostí ktorejkoľvek členskej krajiny EÚ hrubou politickou chybou a bránil maďarského premiéra Viktora Orbána," píše CNN o Zemanová postoji.

,,Nevidím dôvod, prečo s ním nesúhlasiť, " povedal v Partii Zeman.

Podľa neho by sa príslušníci sexuálnych menšín nemali nad ostatnými vyvyšovať. Ľudia, ktorí si nechajú operatívne zmeniť pohlavie, sa podľa Zemana dopúšťajú "trestného činu sebapoškodzovania".

SkryťVypnúť reklamu

"Každý operačný zákrok je rizikom. A títo transgender sú mi naozaj bytostne odporní," vyhlásil ďalej.

Zemanov výrok v zahraničí zaujal aj slávneho britského moderátora Piersa Morgana.

,,Medzitým, čo Česká republika vzala brilantné víťazstvo nad Holandskom v eurách útokom, líder ich krajiny, prezident Zeman, označil transgender ľudí za "nechutných". To potvrdzuje, že on sám je nechutný," napísal Morgan na svoj Twitter, kde ho sleduje necelých 8 miliónov ľudí.

Morgan patrí v posledných rokoch k najviditeľnejším postavám britskej mediálnej scény, známy je tiež najmä z rannej show ,, Dobré ráno, Británia ", z ktorej po kritike vojvodkyne Meghan odišiel.

,,Ako uvádza advokátska skupina ILGA-Europe, miestni aktivisti sa obávajú, že by sa Česká republika mohla vydať cestou stále neliberálnějších susedov, Maďarska a Poľska. Prijatie zákona o rovnosti manželstva sa v krajine opakovane zastavilo," píše CNN.

SkryťVypnúť reklamu

Prezident Miloš Zeman kritizoval tiež sufražetky, teda radikálne bojovníčky za politické práva žien, hnutie Me Too proti údajnému sexuálnemu obťažovaniu a zneužívaniu, aj akcie sexuálnych menšín typu Prague Pride.

Zeman uviedol, že ak je niekto príslušníkom sexuálnej menšiny, je to jeho interná vec.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie články

     SkryťVypnúť reklamu
     SkryťVypnúť reklamu

     Neprehliadnite tiež

     Ilustračná fotografia.

     Washington v posledných týždňoch úradovania amerického prezidenta Donalda Trumpa uvalil na Demirov sankcie.


     TASR 27. apr
     Animátori sa učili ako pripraviť farské stretnutie detí a mládeže.

     V centre v Juskovej Voli školili vyše päťdesiat ľudí.


     Viktória Žolnová 26. apr
     Emmanuel Macron sa poďakoval všetkým ľuďom, ktorí hlasovali v druhom kole prezidentských volieb.

     Slovenskí poslanci europarlamentu vítajú Macronove znovuzvolenie za prezidenta.


     SITA 25. apr
     Prešovský arcibiskup a metropolita Ján Babjak.

     Pápež František prijal jeho zrieknutie sa pastoračnej služby.


     kW 25. apr
     SkryťZatvoriť reklamu