SME
Nedeľa, 25. júl, 2021 | Meniny má JakubKrížovkyKrížovky
SLOVENSKO

Vo štvrtok pribudlo 27 nových prípadov, nezomrel nik

Podiel nakazených pri PCR testoch je veľmi nízky. V nemocniciach je o 40 pacientov menej.

Ilustračná fotkaIlustračná fotka (Zdroj: TTSK)

BRATISLAVA – Na Slovensku za uplynulý deň pribudlo 17 pozitívne testovaných ľudí formou RT-PCR testov a 10 pozitívne testovaných antigénnymi testami.

Včera bolo ukončených 5 442 RT-PCR vyšetrení a 5 802 antigénnych testov, informuje ministerstvo zdravotníctva.

Podiel nakazených bol 0,3 percenta pri PCR tetsoch a 0,17 pri antigénových.

Celkový počet zaočkovaných osôb prvou dávkou vakcíny je 2 037 585 za predchádzajúci deň pribudlo 6 057 zaočkovaných. Druhú dávku vakcíny už dostalo 1 611 613 ľudí, uplynulý deň sa zaočkovalo 20 174 ľudí.

Skryť Vypnúť reklamu

Najviac pozitívne testovaných RT-PCR testami bolo v Bratislavskom kraji (6), nasleduje Trenčiansky (4), Trnavský (4), Prešovský (2), Žilinský (1), Banskobystrický (-), Košický (-) a Nitriansky (-).

Je medzi nimi 8 mužov a 9 žien. Celkový počet pozitívne testovaných mužov je 187 008 a žien 204 668.

V nemocniciach je hospitalizovaných 130 pacientov, z nich potvrdené ochorenie má 93 ľudí. Na JIS je 16 pacientov, podporu umelej pľúcnej ventilácie potrebuje 15 osôb.

Počet potvrdených obetí na pľúcnu formu COVID-19 nevzrástol. Celkový počet úmrtí "na Covid" je 12 511 a celkový počet úmrtí "s Covidom" je 2 451.

Celkový počet ukončených laboratórnych PCR testov doteraz je 2 970 298 pričom takto bolo pozitívne testovaných 391 676 osôb. Celkový počet vykonaných Ag testov doteraz je 37 156 800, z čoho bolo pozitívne testovaných 386 819 osôb.

Skryť Vypnúť reklamu

Celkový počet neaktívnych prípadov je 714 466. Ide o osoby, ktoré prekonali ochorenie COVID-19 či už s klinickým obrazom alebo bezpríznakovo a od zistenia pozitívneho testu uplynuli 2 až 4 týždne u ambulantne liečených pacientov a 6 týždňov u hospitalizovaných pacientov. Všetky krajiny sveta prešli vzhľadom na obrovské počty pozitívnych prípadov a chorých osôb na vykazovanie neaktívnych prípadov, nakoľko zisťovanie pretrvávania zdravotných ťažkostí u takéhoto množstva postihnutých osôb nie je reálne možné.

Upozornenie:

Údaje o Ag testoch a vakcináciách sú priebežne aktualizované. Z tohto dôvodu sa počet Ag testov a zaočkovaných osôb za predchádzajúci deň nemusí zhodovať s rozdielom hodnôt od posledného publikovaného počtu.

Viac informácií na www.korona.gov.sk.

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie články

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Ilustračné foto.

Stúpa percento nakazených pri PCR testoch.


3m
Očkovanie vakcínou Pfizer.

Úradu verejného zdravotníctva SR umožní reflektovať digitálne očkovacie preukazy pri tvorbe protipandemických opatrení.


SITA a 1 ďalší 38m
Prvé verejné vystúpenie pápeža po pol roku sprevádzali prísne hygienické a bezpečnostné pravidlá.

V zatiaľ najpodrobnejšie správe o stave svojich financií oznámil, že vlastní viac ako päť tisíc nehnuteľností, väčšinu z nich v Taliansku. Vlastní tiež nehnuteľnosti ako investície v luxusných oblastiach Londýna, Ženevy, Lausanne a Paríža.


idnes.cz 2 h
Pápež František.

Rozhodnutie umožniť prítomnosť pri bohoslužbách pápeža len zaočkovaným osobám vníma publicista ako možné porušenie ústavy a zároveň ako porušenie protipandemických opatrení.


TASR 1 h