SME
Nedeľa, 25. júl, 2021 | Meniny má JakubKrížovkyKrížovky
SLOVENSKO

Pri očkovacej lotérii sa budú môcť využiť dva milióny eur týždenne, avizuje Matovič

Očkovacia prémia a sprostredkovateľský bonus majú podľa ministra financií Igora Matoviča prispieť k zaočkovaniu tých, ktorí sú ochotní, ale váhajú.

Minister financií Igor Matovič.Minister financií Igor Matovič. (Zdroj: TASR)

BRATISLAVA - V rámci očkovacej prémie, respektíve lotérie, bude v rámci žrebovania možné zo strany štátu poskytnúť dva milióny eur týždenne.

Na dnešnej tlačovej besede to povedal minister financií a šéf hnutia OĽaNO Igor Matovič.

Doplnil, že v lotérii budú môcť byť zaradení všetci, ktorí boli zaočkovaní a sú starší ako 18 rokov.

Spolu s takzvaným sprostredkovateľským bonusom má očkovacia prémia podľa Matoviča prispieť k zaočkovaniu tých, ktorí sú ochotní, ale váhajú.

„Zodpovednosť káže, aby sme urobili aj nemožné, aby tí ľudia, ktorí pripúšťajú možnosť očkovať sa, aby sa zaočkovali a čím skôr," povedal minister.

Skryť Vypnúť reklamu

Poukázal pritom na Cyprus, Veľkú Britániu a Portugalsko, ktoré v súvislosti s delta variantom zaznamenali výrazný nárast infikovaných koronavírusom.

„Vo Veľkej Británii zo 100 rizikových ľudí nad 50 rokov len 10 nie je zaočkovaných. Na Slovensku zo 100 rizikových ľudí nad 50 rokov 55 nie je zaočkovaných," zdôraznil Matovič.

Dodal, že je len otázka času, kedy delta variant vírusu na Slovensku vypukne s najväčšou intenzitou.

Podľa schválených legislatívnych opatrení sa do očkovacej prémie môžu zaregistrovať dospelé zaočkované osoby, ktoré sú registrované v databáze Národného centra zdravotníckych informácií.

Do súťaže sa pritom môžu osoby prihlasovať po absolvovaní očkovania každou dávkou vakcíny. Ak dostali jednodávkovú očkovaciu látku, prihlásiť sa môžu dvakrát.

Sprostredkovateľský bonus bude určený pre plnoletých, ktorí presvedčili inú dospelú osobu na očkovanie, a táto osoba ho absolvuje od 1. júla do 31. októbra tohto roka.

Skryť Vypnúť reklamu

Tento bonus bude môcť jedna osoba využiť na maximálne 50 zaočkovaných osôb.

Za presvedčenie osoby do 50 rokov je určený bonus vo výške 30 eur, v prípade osoby od 50 do 60 rokov je to 60 eur a 90 eur dostane sprostredkovateľ za presvedčenie osoby od 60 rokov veku.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie články

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Ilustračné foto.

Stúpa percento nakazených pri PCR testoch.


1 h
Očkovanie vakcínou Pfizer.

Úradu verejného zdravotníctva SR umožní reflektovať digitálne očkovacie preukazy pri tvorbe protipandemických opatrení.


SITA a 1 ďalší 2 h
Prvé verejné vystúpenie pápeža po pol roku sprevádzali prísne hygienické a bezpečnostné pravidlá.

V zatiaľ najpodrobnejšie správe o stave svojich financií oznámil, že vlastní viac ako päť tisíc nehnuteľností, väčšinu z nich v Taliansku. Vlastní tiež nehnuteľnosti ako investície v luxusných oblastiach Londýna, Ženevy, Lausanne a Paríža.


idnes.cz 3 h
Pápež František.

Rozhodnutie umožniť prítomnosť pri bohoslužbách pápeža len zaočkovaným osobám vníma publicista ako možné porušenie ústavy a zároveň ako porušenie protipandemických opatrení.


TASR 3 h