SME
Štvrtok, 5. august, 2021 | Meniny má HortenziaKrížovkyKrížovky
SLOVENSKO

Pri vstupe na Slovensko budú od pondelka 5. júla intenzívne kontroly

Policajti budú pri kontrolách preverovať splnenie povinnosti registrácie na webe e-hranica, ako aj splnenie podmienok na uplatnenie výnimky z karanténnych povinností.

Ilustračné foto.Ilustračné foto. (Zdroj: SME/Jozef Jakubčo )

BRATISLAVA - Režim protiepidemických opatrení na hraniciach pri vstupe na územie SR sa bude od pondelka 5. júla riadiť novým Alert systémom pre prijímanie protiepidemických opatrení na vnútorných a vonkajších hraniciach SR.

Od pondelka bude SR v II. fáze a zavedú sa intenzívne kontroly dodržiavania povinností osôb vstupujúcich na územie SR cez jej vnútorné a vonkajšie hranice vrátane letísk.

Kontroly sa budú vykonávať taktiež vo vytypovaných vlakoch a na vlakových staniciach.

Výnimku z kontrol bude mať nákladná doprava.

Skryť Vypnúť reklamu

Ako v tlačovej správe informovala hovorkyňa Prezídia Policajného zboru Denisa Bárdyová, niektoré malé, menej dôležité miesta, na prekračovanie vnútorných hraníc sa uzavrú.

Príslušníci Policajného zboru budú pri zdravotno-bezpečnostných kontrolách preverovať splnenie povinnosti registrácie na webe e-hranica, ako aj preukázanie splnenia podmienok na uplatnenie výnimky z karanténnych povinností.

„Z dôvodu zabezpečenia plynulosti premávky žiadame občanov, aby si pred príchodom na miesta kontroly pripravili všetky potrebné doklady, potvrdenia alebo mobilné zariadenia s digitálnymi formami potvrdení," doplnila Bárdyová.

Policajný zbor je pripravený vykonávať kontrolu digitálnych COVID preukazov EÚ prostredníctvom mobilných čítacích zariadení.

Skryť Vypnúť reklamu

Kontroly bude vykonávať na vnútorných hraniciach s podporou príslušníkov Ozbrojených síl SR (OS SR) a v prípade potreby aj s podporou Finančnej správy SR.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie články

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Protesty doteraz narušili niekoľkominútové blokácie ciest.

V súvislosti s protestami v Bratislave uviedol, že minimálne pri dvoch polícia nezvládla situáciu, ako mala.


TASR 4 h
László Kövér pri odhalení pamätníka.

Maďarská strana tým porušila štandardné a zaužívané diplomatické postupy. Podujatie pri odhalení pamätníka vysídleným Maďarom nie je podľa nášho rezortu v duchu deklarovaného záujmu o dobré susedské vzťahy.


SITA 8 h
Ilustračné foto.

Lukašenko organizuje lety z Iraku, ktoré sú až do jesene vypredané. Cez hranicu migrantov sprevádzajú vojenské vozidlá, odhalila kamera.


echo24.cz 14 h
Anglicko po finále ME vo futbale (EURO 2020 / 2021).

Celkovo dostali 600 oznámení, 207 z nich vyhodnotili ako trestné činy. Viaceré správy však prišli zo zahraničia.


TASR 15 h