SME
Štvrtok, 5. august, 2021 | Meniny má HortenziaKrížovkyKrížovky
ZAHRANIČIE

Tajná služba chcela pôsobiť inkluzívnejšie, k fotografii pridala agentku na vozíku a muža so slepeckým psom

"Siri, ukáž mi najhoršie použitie fotiek z fotobanky v histórii," vysmial sa republikánsky poslanec zo snahy tajnej služby prezentovať sa progresívne.

Upravená fotografia z fotobanky.Upravená fotografia z fotobanky. (Zdroj: Twitter Luke Thompson)

WASHINGTON - Kancelária riaditeľky tajných služieb USA (ODNI) vzbudila rozruch, keď sa snažila pôsobiť na verejnosť čo najprogresívnejšie.

Na obálku svojej výročnej správy o rozmanitosti umiestnila obrázok ľudí rôznych etnických pôvodov vo formálnom odeve, medzi ktorými nechýba ani žena na vozíčku alebo slepý agent v čiernych okuliaroch s vodiacim psom.

Fotografie však pochádza z databanky Shutterstock a obe handicapované osoby na ňu boli veľmi neumelecky prišrubované programom na úpravu fotografií, pravdepodobne Photoshopom od spoločnosti Adobe.

Skryť Vypnúť reklamu

Informuje o tom server New York Post, píše server echo24.cz.

ODNI použila pre svoju správu fotografiu s označením "Portrét multikultúrnych zamestnancov kancelárie, stojacich v lobby" (tu je odkaz na Shutterstock).

Na mimoriadne zlú úpravu fotografie upozornil na Twitteri republikánsky politický poradca Luke Thompson.

"Siri, ukáž mi najhoršie použitie fotiek z fotobanky v histórii," napísal.

Užívatelia Twitteru sa čudujú, prečo ODNI radšej nevyfotí na obálku svojich vlastných pracovníkov a ako je možné, že spravodajská služba nemá nikoho, kto by vedel fotografie upravovať kvalitnejšie.

Samotná správa informuje o tom, že počet príslušníkov menšín v komunite civilných pracovníkov amerických tajných služieb dosiahol v minulom roku 27 percent.

Skryť Vypnúť reklamu

Osoby s postihnutím v tajných službách predstavujú asi 11,9 percent. Oba tieto údaje oproti roku 2019 vzrástli o asi pol percenta. Počet žien sa naďalej drží na 39,3 percentách.

"Spravodajská komunita by mala odrážať rôznorodé zloženie Ameriky a ukázať, že podporujeme prostredie, v ktorom môže uspieť každý profesionál," uviedla riaditeľka tajných služieb USA Avril Hainesová vo vyhlásení, ktoré správu sprevádza.

"Podpora diverzity, rovnosti a inklúzia je základom našich demokratických hodnôt a má zásadný význam pre plnenie poslania spravodajskej komunity. To si vyžaduje každodennú prácu. Sme odhodlaní urobiť pre riešenie tejto kritickej otázky viac a urýchliť náš pokrok."

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie články

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Protesty doteraz narušili niekoľkominútové blokácie ciest.

V súvislosti s protestami v Bratislave uviedol, že minimálne pri dvoch polícia nezvládla situáciu, ako mala.


TASR 4 h
László Kövér pri odhalení pamätníka.

Maďarská strana tým porušila štandardné a zaužívané diplomatické postupy. Podujatie pri odhalení pamätníka vysídleným Maďarom nie je podľa nášho rezortu v duchu deklarovaného záujmu o dobré susedské vzťahy.


SITA 7 h
Ilustračné foto.

Lukašenko organizuje lety z Iraku, ktoré sú až do jesene vypredané. Cez hranicu migrantov sprevádzajú vojenské vozidlá, odhalila kamera.


echo24.cz 14 h
Anglicko po finále ME vo futbale (EURO 2020 / 2021).

Celkovo dostali 600 oznámení, 207 z nich vyhodnotili ako trestné činy. Viaceré správy však prišli zo zahraničia.


TASR 14 h