SME
Štvrtok, 5. august, 2021 | Meniny má HortenziaKrížovkyKrížovky
ZAHRANIČIE

Sankcie Západu posilnili vzťahy medzi Ruskom a Bieloruskom, povedal Lukašenko

V utorok majú prezidenti rokovať o snahách Západu "rozkývať situáciu v Bielorusku", ako aj o možných opatreniach proti týmto snahám.

Ruský prezident Vladimir Putin a jeho bieloruský náprotivok Alexander Lukašenko.Ruský prezident Vladimir Putin a jeho bieloruský náprotivok Alexander Lukašenko. (Zdroj: TASR/AP)

PETROHRAD - V Petrohrade sa začalo stretnutie ruského prezidenta Vladimira Putina s jeho bieloruským náprotivkom Alexandrom Lukašenkom, podľa ktorého sankcie Západu posilnili vzťahy medzi Ruskom a Bieloruskom, informovali agentúry Interfax a TASS.

Stretnutie prezidentov sa začalo rozhovorom medzi štyrmi očami.

Pri rokovaniach pred médiami Lukašenko uviedol, že sankcie Západu prispeli k posilneniu vzťahov medzi Ruskom a Bieloruskom. Zároveň obvinil Západ, že Bielorusko "terorizuje", píše TASS.

Skryť Vypnúť reklamu

"Vydržíme útoky namierené proti našim krajinám... Použijeme tento moment na to, aby sme posilnili našu ekonomickú spoluprácu a spravili naše krajiny nezávislými, a to nie len z hľadiska ekonomiky," uviedol Lukašenko, podľa ktorého Rusko "bolo, je a bude strategickým partnerom Ruska".

Putin konštatoval, že Bielorusko je "veľkým a nádejným partnerom" Ruska v sfére ekonomiky.

Podľa hovorcu Kremľa Dmitrija Peskova majú v utorok prezidenti rokovať o snahách Západu "rozkývať situáciu v Bielorusku", ako aj o možných opatreniach proti týmto snahám. Okrem toho sa majú venovať i obchodno-ekonomickým vzťahom medzi oboma krajinami a realizácii spoločných projektov.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie články

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Protesty doteraz narušili niekoľkominútové blokácie ciest.

V súvislosti s protestami v Bratislave uviedol, že minimálne pri dvoch polícia nezvládla situáciu, ako mala.


TASR 4 h
László Kövér pri odhalení pamätníka.

Maďarská strana tým porušila štandardné a zaužívané diplomatické postupy. Podujatie pri odhalení pamätníka vysídleným Maďarom nie je podľa nášho rezortu v duchu deklarovaného záujmu o dobré susedské vzťahy.


SITA 8 h
Ilustračné foto.

Lukašenko organizuje lety z Iraku, ktoré sú až do jesene vypredané. Cez hranicu migrantov sprevádzajú vojenské vozidlá, odhalila kamera.


echo24.cz 14 h
Anglicko po finále ME vo futbale (EURO 2020 / 2021).

Celkovo dostali 600 oznámení, 207 z nich vyhodnotili ako trestné činy. Viaceré správy však prišli zo zahraničia.


TASR 15 h