SME
Pondelok, 20. september, 2021 | Meniny má Ľuboslav(a)KrížovkyKrížovky
KRESŤANSTVO

Pápež František sa prihovoril veriacim na Námestí sv. Petra

Už 84-ročný pontifik pôsobil pozitívnym dojmom, no v istej chvíli svojho 14-minútového príhovoru sa už zdal byť unavený.

Pápež František.Pápež František. (Zdroj: TASR/AP)

RÍM - Dva týždne po operačnom zákroku sa pápež František prihovoril veriacim z okna svojej pracovne na Námestí sv. Petra vo Vatikáne.

Už 84-ročný pontifik pôsobil pozitívnym dojmom, no v istej chvíli svojho 14-minútového príhovoru sa už zdal byť unavený.

František nerozprával o svojej rekonvalescencii, v poznámkach iba zdôraznil význam prestávky.

Taktiež vyjadril súcit s ľuďmi, ktorých zasiahli katastrofické povodne v západnej Európe. Tie si dosiaľ vyžiadali najmenej 180 obetí.

Spomenul aj násilie v Juhoafrickej republike, kde viac ako 200 ľudí zomrelo počas násilností vyvolanými uväznením bývalého prezidenta Jacoba Zumu.

Pápeža 4. júla prijali do nemocnice, kde podstúpil operáciu hrubého čreva. Počas plánovaného zákroku mu odstránili jeho zúženú časť.

Skryť Vypnúť reklamu

Operáciu naplánovali na začiatok júla, pretože v tomto čase aj tak zvyčajne prerušujú audiencie a pápež by si aj za normálnych okolností vzal krátke voľno.

František tak bude mať niekoľko týždňov na zotavenie predtým, ako sa v septembri opäť vydá na cesty.

V dňoch 12. až 15. septembra má v pláne návštevy Maďarska a Slovenska a v novembri by sa mal zastaviť v škótskom Glasgowe, kde by sa mal zúčastniť na klimatickej konferencii COP26.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie články

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Rusi volili dolnú komoru parlamentu.

Po zrátaní viac ako polovice hlasov má Jednotné Rusko takmer 48 % hlasov, oproti predošlým voľbám však stratilo zhruba jednu pätinu podpory. Kandidovať pritom nemohli najhlasnejší kritici Kremľa.


SITA 1 h
Amazon.

Gonzales v knihe opisuje vznik hnutia, ktoré má podľa neho jasné marxistické korene. Amazon neskôr uviedol, že išlo o automaticky nastavený systém, ktorý "zrejme zle vyhodnotil situáciu." Nie je to však prvá blokácia pravicových názorov v knihách.


echo24.cz 2 h
Lídri koaličných strán.

Matovič pripustil koalíciu bez Sme rodina, ak nepodporí očistu spoločnosti. Kollár hovorí, že ju podporí iba vtedy, ak sa bude diať zákonným spôsobom.


TASR 16 h
Prázdne Staromestské námestie v Prahe.

83 percent rezidentov vyzdvihlo jej malebný vzhľad tvorený historickými ulicami, v ktorých sa snúbi gotika s renesanciou, barokom i secesiou.


TASR 17 h
Skryť Zatvoriť reklamu