SME
Piatok, 27. máj, 2022 | Meniny má Iveta

Občania by sa mali vyhnúť miestam, kde budú štvrtkové verejné zhromaždenia

Polícia apeluje aj na vodičov, aby sa vyhli miestam protestov v Bratislave.

Protest pred Prezidentským palácom v Bratislave.Protest pred Prezidentským palácom v Bratislave. (Zdroj: SME/Marko Erd)

BRATISLAVA – Bratislavská polícia vyzýva občanov, ktorí sa neplánujú zúčastniť na verejných zhromaždeniach vo štvrtok 5. augusta v Bratislave, aby sa vyhli miestam ich konania.

Apelujú aj na vodičov, aby sa tiež vyhli týmto miestam a rešpektovali pokyny polície. Informoval o tom hovorca Krajského riaditeľstva Policajného zboru (KR PZ) v Bratislave Michal Szeiff.

Zároveň polícia vyzvala občanov, ktorí sa chcú zúčastniť na zhromaždeniach, aby nenarúšali verejný poriadok a neporušovali svoje povinnosti vyplývajúce zo všeobecne záväzných právnych predpisov.

SkryťVypnúť reklamu

Podľa doterajších informácií by sa mali na území hlavného mesta SR konať dve verejné zhromaždenia, jedno oznámené a druhé nie. K účasti sú občania podnecovaní prostredníctvom sociálnych sietí.

KR PZ v Bratislave v súvislosti s týmito verejnými zhromaždeniami pripravuje bezpečnostné opatrenie.

„Verejný poriadok bude zabezpečovať dostatočný počet policajtov, či už z radov poriadkovej, dopravnej, ako aj kriminálnej polície. Tak, ako aj pri iných zhromaždeniach, aj pri týchto bude polícia postupovať v súlade so zákonom,“ uviedol Szeiff.

Situáciu v cestnej premávke budú monitorovať dopravní policajti. Dodal, že v prípade narušenia verejného poriadku alebo páchania inej protiprávnej činnosti využije polícia intervenčný zásah poriadkových jednotiek voči osobám, ktoré sa takýchto konaní budú dopúšťať.

Hovorkyňa Mestskej polície hlavného mesta SR Bratislavy Barbora Krajčovičová informovala, že oproti minulotýždňovému protestu bude výkon služby mestskej polície v rámci bezpečnostného opatrenia výrazne posilnený.

SkryťVypnúť reklamu

„Mestskí policajti budú dohliadať na dodržiavanie verejného poriadku priamo na mieste protestu, ale aj na ďalších miestach, kde je predpoklad zhromažďovania väčšieho počtu ľudí,“ priblížila.

Podobne ako štátna polícia aj tá mestská je pripravená v prípade narušenia verejného poriadku či páchania protiprávnej činnosti zasiahnuť.

Zároveň posilňujú monitoring verejných priestorov prostredníctvom mestského kamerového systému, ktorých zábery umožnia hliadkam efektívne reagovať a zasiahnuť na miestach, kde vzniknú konfliktné situácie. Tieto zábery pomôžu aj spätne dohľadať a identifikovať páchateľov.

Účastníkov protestu vyzývajú, aby svoj názor vyjadrili v pokoji a zdržali sa aktivít, ktoré strpčia život ľuďom v Bratislave.

Jeden z avizovaných protestov by sa mal začať vo štvrtok o 8:00 na Hodžovom námestí pred Grasalkovičovým palácom.

SkryťVypnúť reklamu

Druhý protest by sa mal začať vo štvrtok ráno pred Úradom vlády SR na Námestí slobody.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Ilustračná fotografia.

Washington v posledných týždňoch úradovania amerického prezidenta Donalda Trumpa uvalil na Demirov sankcie.


TASR 27. apr
Animátori sa učili ako pripraviť farské stretnutie detí a mládeže.

V centre v Juskovej Voli školili vyše päťdesiat ľudí.


Viktória Žolnová 26. apr
Emmanuel Macron sa poďakoval všetkým ľuďom, ktorí hlasovali v druhom kole prezidentských volieb.

Slovenskí poslanci europarlamentu vítajú Macronove znovuzvolenie za prezidenta.


SITA 25. apr
Prešovský arcibiskup a metropolita Ján Babjak.

Pápež František prijal jeho zrieknutie sa pastoračnej služby.


kW 25. apr
SkryťZatvoriť reklamu