SME
Nedeľa, 19. september, 2021 | Meniny má KonštantínKrížovkyKrížovky
ZAHRANIČIE

Reklama na Snickers vyvolala kritiku kvôli homofóbii. Firma sa ospravedlnila

Známy influencer si v reklame pýta vysokým hlasom džús. Keď dostane čokoládovú tyčinku a zahryzne sa do nej, zmení sa mu hlas i vzhľad. Proste, kým nezje snickers, nie je to on...

Problematická reklama.Problematická reklama. (Zdroj: Printscreen Twitter Gato)

MADRID - Spoločnosť Mars Wrigley vzbudila vlnu kritiky kvôli televíznej reklame na ich tyčinku Snickers. Podľa niektorých je reklama homofóbna.

Výrobca čokoládové tyčinky sa ospravedlnil za nedorozumenie, píše server echo24.cz.

Reklamný spot na tyčinku Snickers ukazuje španielskeho influencera s vysokým hlasom Alessa Gibajuha. V reklame požiada o "sexy pomarančový džús".

Namiesto toho dostane tyčinku Snickers a akonáhle sa do nej zahryzne, premení sa v muža s fúzmi a hlbokým hlasom.

Skryť Vypnúť reklamu

Nasleduje klasické reklamné heslo Snickers: "Lepšie? Keď máš hlad, nie si to ty. "

Reklama sa stala terčom ostrej kritiky po tom, čo sa tento týždeň začala šíriť po internete. Niektorí ľudia vyzývali na bojkot značky.

Medzi tými, ktorí reklamný spot odsúdili, bola aj španielska federácia lesbičiek, gayov a bisexuálov, ktorá uviedla, že je "hanebné a nešťastné, že existujú spoločnosti, ktoré naďalej udržujú stereotypy a podporujú homofóbiu".

Zasiahla tiež španielska ministerka pre rovnosť Irene Monterová.

"Zaujímalo by ma, kto si môže myslieť, že je dobrý nápad používať homofóbiu ako obchodnú stratégiu. Naša spoločnosť je rozmanitá a tolerantná. Dúfajme, že sa tým budú riadiť aj tí, ktorí majú moc rozhodovať o tom, čo vidíme a počujeme v reklamách a televíznych reláciách," napísala na Twitter.

Skryť Vypnúť reklamu

Značka sa po kritike ospravedlnila za nedorozumenie spôsobené reklamou.

"V žiadnom prípade nebolo naším zámerom stigmatizovať alebo uraziť akúkoľvek osobu alebo skupinu. V tejto konkrétnej kampani bolo cieľom priateľským a neformálnym spôsobom vyjadriť, že hlad môže zmeniť vašu náladu," uviedla firma.

Ospravedlnil sa tiež influencer Gibaja, ktorý v reklame účinkoval.

"Chcem dať jasne najavo, že by som nikdy nikomu neublížil. Ja zastávam rešpekt, rovnosť a toleranciu," vyjadril sa k reklame.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie články

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Ilustračné foto.

Prokremeľská strana Jednotné Rusko si v Dume zrejme zachová dominantné postavenie, ale niektoré prognózy naznačujú, že by mohla stratiť dvojtretinovú väčšinu, ktorá je potrebná na zmeny v ústave.


TASR 2 h
Polícia na mieste razie.

Vyhlásil tak po zmarení možného útoku na synagógu v západonemeckom meste Hagen. Do väzby vzali 16-ročného Sýrčana, ktorý je podozrivý z prípravy závažného aktu násilia ohrozujúceho štát.


TASR 2 h
Hayley Arceneaux, Jared Isaacman,  Sian Proctor a Chris Sembroski.

Túto výlučne civilnú posádku dopravila do vesmíru americká spoločnosť SpaceX. Ako prvá obletela Zem bez profesionálneho astronauta.


TASR 3 h
Pápež František.

Vo videoodkaze účastníkom konferencie biskupov o ochrane detí hlava katolíckej cirkvi uviedla, že slova o ľútosti sa musia premeniť na konkrétne činy.


SITA/AP a 1 ďalší 17 h
Skryť Zatvoriť reklamu