SME
Pondelok, 24. január, 2022 | Meniny má TimotejKrížovkyKrížovky

Podnikateľ Bašternák priznal vinu v ďalšej daňovej kauze

Súd tak bude vykonávať dokazovanie len o uložení trestu.

Ladislava Bašternák.Ladislava Bašternák. (Zdroj: SME/Jozef Jakubčo)

BRATISLAVA – Obžalovaný Ladislav Bašternák priznal vinu v ďalšej daňovej kauze. Vyhlásenie urobil dnes pred senátom Okresného súdu Bratislava V.

Súd jeho vyhlásenie prijal, bude tak vykonávať dokazovanie len o uložení trestu. Podnikateľ si už za inú kauzu odpykáva päťročný trest väzenia.

Podľa obžaloby v mene obchodnej spoločnosti Bašternák podal na Daňovom úrade Bratislava daňové priznanie k dani z pridanej hodnoty (DPH) za zdaňovacie obdobie február 2013, v ktorom zatajil uskutočnený zdaniteľný obchod spočívajúci v prevode nehnuteľnosti, konkrétne bytov nachádzajúcich sa v bytovom komplexe Five Star Residence. Tým skrátil DPH vo výške 200 000 eur.

Skryť Vypnúť reklamu

Prokurátorka v záverečnej reči obžalovanému navrhla súhrnný trest v trvaní sedem rokov väzenia. Advokát Peter Filip naopak uviedol, že súd by mal vzhľadom na predchádzajúce odsúdenie upustiť od uloženia trestu.

Podnikateľovi už v marci 2019 potvrdil Krajský súd v Bratislave päťročný nepodmienečný trest, ktorý mu v novembri 2018 uložil Okresný súd Bratislava II. Zároveň rozhodol aj o prepadnutí jeho majetku.

Podnikateľa uznali vinným z trestného činu neodvedenia dane a poistného. Podľa výsledkov policajného vyšetrovania cez firmu BL-202 v roku 2012 kúpil sedem bytov v bratislavskom bytovom komplexe Five Star Residence za 12 miliónov eur. Skutočná suma však bola údajne nižšia.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie články

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Arcibiskup Ján Babjak udelil nižšie svätenia.

Ocenil, že sa nehanbili priznať k svojej viere.


kW 20. jan
Ruský prezident Vladimir Putin.

Chce, aby USA odstránili z Európy svoj jadrový dáždnik a umožnili Rusku obnoviť svoju sféru vplyvu vo východnej Európe ako za sovietskej éry.


cs.gatestoneinstitute.org 20. jan
Povoľte šatky! Žiadali študentky na marcovej demonštrácii v Istanbule. Ústavný súd im nevyhovel.

Nosiť nápadné náboženské symboly je zakázané.


TASR 19. jan
Michal Šimečka

Europoslanec sa stal prvým slovenským podpredsedom EP. Získal 494 hlasov.


SITA 19. jan
Skryť Zatvoriť reklamu