SME
Pondelok, 18. október, 2021 | Meniny má LukášKrížovkyKrížovky
ZAHRANIČIE

Nový Superman bude bisexuál. Každý potrebuje svojho hrdinu, hovorí autor

Superman ako symbol vždy zastával nádej, pravdu a spravodlivosť. Dnes však symbolizuje oveľa viac. Dnes má čím ďalej viac ľudí možnosť zhliadnuť sa v tých najmocnejších komiksových superhrdinoch, vysvetľuje.

Superman je na scéne už osemdesiat rokov.Superman je na scéne už osemdesiat rokov.

LOS ANGELES - Nový Superman Jonathan Kent, syn pôvodného Muža z ocele Clarka Kenta, bude bisexuál. Oznámilo to vydavateľstvo DC Comics.

Pokračovanie, v ktorom sa zamiluje do mladého reportéra Jaye Nakamura, vyjde v USA v novembri, píše server idnes.cz.

Za novou sériou Superman: Syn Kal-Ela stojí autor Tom Taylor a kresliar John Timms.

V očakávanej piatej časti série sa sedemnásťročný Jonathan naďalej vyrovnáva so svojou novo nadobudnutou superhrdinskou identitou aj zodpovednosťou voči spoločnosti, ktorú na seba prevzal po otcovi. A práve aj s tým mu má vypomôcť postava Jaya Nakamuru.

Skryť Vypnúť reklamu

"Vždy som hovoril, že všetci potrebujú svojich hrdinov a každý si zaslúži v nich sám seba uvidieť. Som vďačný, že DC Comics a Warner Bros so mnou túto ideu zdieľajú. Superman ako symbol vždy zastával nádej, pravdu a spravodlivosť. Dnes však symbolizuje oveľa viac. Dnes má čím ďalej viac ľudí možnosť zhliadnuť sa v tých najmocnejších komiksových superhrdinoch," povedal Taylor.

Z reakcií na Twitteri sa dá vyčítať, že fanúšikovia Supermana ďalšie smerovanie postavy Jonathana Kenta vítajú s nadšením.

"Vo svete komiksu sa v súčasnosti deje niečo naozaj dôležité. Mám radosť, že môžem vidieť, ako sa zo Supermana verejne stáva bisexuál. Takéto jeho vyobrazenie otiera cestu vpred ďalším zmenám," napísal fanúšik s prezývkou Riki, Always Running.

Skryť Vypnúť reklamu

Objavilo sa však aj niekoľko kritických reakcií. Netýkajú sa však sexuálnej orientácie nového Supermana, ale postavy ako takej. Fanúšikovia sa totiž domnievajú, že na podobné účely by komiksoví tvorcovia mali vytvárať radšej nové postavy, ako premieňať už existujú hrdinu.

V USA vyjde piata časť zo série Superman: Syn Kal-Ela v utorok 9. novembra.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie články

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Prezident USA Joe Biden.

Video z Talladega, kde dav volá Fuck Joe Biden a reportérka to podáva ako Let's go Brandon, je pre mnohých stelesnením toho, ako liberálne médiá ohýbajú pravdu.


idnes.cz 20m
Ilustračné foto

Spolu s Českou republikou a Fínskom patríme medzi krajiny s najnižšou mierou rizika chudoby v Európe.


TASR 2 h
Testovanie na koronavírus.

Hospitalizovaných pacientov je v nemocniciach 964.


SITA 6 h
Režisér s herečkou a kozmonautmi na palube.

Filmárska vesmírna cesta môže poslúžiť aj ako reklama, ktorá by mohla prilákať mladých ľudí k práci vo vesmíre. Má však svojich kritikov, ktorým sa nepáči, že bolo toľko peňazí vložené do filmového projektu namiesto do výskumu.


echo24.cz 8 h
Skryť Zatvoriť reklamu