SME
Nedeľa, 5. december, 2021 | Meniny má OtoKrížovkyKrížovky

Progresivisti zistili, že v Londýne je dvakrát viac sôch zvierat ako žien. Khan to napraví

Ešte závažnejšie pre ľavičiarov je zistenie, že iba jedno percento sôch je venované ľuďom inej ako bielej pleti.

Ilustračné foto.Ilustračné foto. (Zdroj: FB The Royal Family)

LONDÝN - V Londýne je dvakrát viac sôch zvierat než známych žien. Vyplýva to zo štúdie, o ktorej informoval denník The Guardian.

Starosta mesta Sadiq Khan oznámil, že nechá vytvoriť nový mestský fond, v ktorom bude k dispozícii jeden milión libier a ktorý má podporiť rozmanitosť verejných priestranstiev v britskej metropole, píše server echo24.cz.

Z výskumu vyplýva, že zhruba 20,5 percenta z približne 1500 londýnskych sôch je venované známym mužom a samotné štyri percentá známym ženám.

Skulptúr, ktoré zobrazujú zvieratá, je dvakrát viac než umeleckých zobrazenie preslávených žien.

Skryť Vypnúť reklamu

Iba jedno percento sôch je venované ľuďom inej ako bielej pleti.

Štúdiu, ktorá je súčasťou výskumného projektu vedeného charitatívnou organizáciou Art UK, čiastočne sponzorovala londýnska radnica. Ide o prvý odborný audit skulptúr a pamiatok v hlavnom meste.

Jej zverejnenie prichádza vo chvíli, keď Khan oznámil, že vytvorí fond, ktorý má zabezpečiť, aby mesto odrážalo rôznorodosť svojich obyvateľov.

Komisia pre diverzitu vo verejnej sfére vyzvala miestne organizácie, aby podali prihlášky na granty vo výške 25 000 libier a predstavili svoje nápady, ako zmeniť verejné priestranstvá vo svojom okolí.

Môžu napríklad navrhnúť nové mená ulíc alebo prísť s nápadmi na pouličné umenie.

Sochy obchodníkov s otrokmi a ďalších historických postáv sa minulý rok stali v Británii a aj v Spojených štátoch terčom kritiky militantného hnutia Black Lives Matter (Na černošských životoch záleží) a súvisiacich protestov proti údajnej rasovej diskriminácii, ktoré spustila smrť amerického černocha George Floyda pri policajnom zákroku po tom , čo ohrozoval príbuznú.

Skryť Vypnúť reklamu

Londýnsky starosta na kritiku progresivistov zareagoval vytvorením komisie, ktorá má rôznorodosť Londýna zlepšiť.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie články

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Ilustračné foto.

Počet hospitalizovaných stúpol o 297, podiel nakazených pri PCR testoch klesol na 25 percent.


SITA 9. nov
Bývalý americký prezident Donald Trump.

Denníky Washington Post a New York Times za informovanie okolo celej kauzy dokonca dostali Pullitzerovu cenu. Washington Post vo svojich aktuálnych článkoch priznáva, že pravdepodobne pochybil.


echo24.cz 9. nov
Eduard Heger

"Verím, že prevádzky budú rozumné a nebudú riskovať tvrdé sankcie pri obchádzaní povinností. To znamená, že nevpustia do interiérov nezaočkované osoby," uviedol predseda vlády.


TASR 9. nov
Ilustračné foto.

Potom, čo si motorkár „volanie“ o pomoc všimol, nasledoval auto ďalších 11 kilometrov a polícii podával informácie. Policajtom sa vďaka tomu podarilo vozidlo zastaviť a dievča zachrániť.


idnes.cz 8. nov
Skryť Zatvoriť reklamu