SME
Nedeľa, 5. december, 2021 | Meniny má OtoKrížovkyKrížovky

Komunitné nemocnice budú poskytovať takú zdravotnú starostlivosť, akú si bude každý región vyžadovať

Lengvarský zároveň opätovne zdôraznil, že žiadne nemocnice sa rušiť nebudú, a to ani na východnom Slovensku.

Na snímke minister zdravotníctva SR Vladimír Lengvarský.Na snímke minister zdravotníctva SR Vladimír Lengvarský. (Zdroj: TASR)

HUMENNÉ - Komunitné nemocnice, ktoré majú vzniknúť v súvislosti s predstavenou reformou nemocníc, budú poskytovať takú zdravotnú starostlivosť, akú si bude každý región vyžadovať.

Uviedol to minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský po utorkovom spoločnom stretnutí predsedu Vlády SR Eduarda Hegera, ministerky spravodlivosti SR Márie Kolíkovej a predstaviteľov sektoru nemocníc, samospráv a súdnictva v Humennom.

Lengvarský zároveň opätovne zdôraznil, že žiadne nemocnice sa rušiť nebudú, a to ani na východnom Slovensku.

Skryť Vypnúť reklamu

Minister zdravotníctva v rámci tlačovej konferencie médiá informoval, že s odborníkmi v regióne o reforme dlhodobo diskutujú a dodal, že rezort ich bude ďalej pozorne počúvať a diskutovať aj o pripravovaných analýzach.

Tie majú povedať najmä to, „aká zdravotná starostlivosť je potrebná v danej oblasti”.

Na základe týchto analýz sa určí, ako konkrétne budú komunitné nemocnice v budúcnosti vyzerať.

Premiér na margo tejto témy uviedol, že podľa prieskumov každý tretí, dokonca v niektorých okresoch každý druhý pacient, cestuje za zdravotnou starostlivosťou do iného okresu či kraja. Preto je dôležité prispôsobiť nemocnice tomu, čo ľudia v tom-ktorom regióne potrebujú.

K téme obáv zo zatvárania nemocníc sa vyjadril aj predseda Národnej rady SR Boris Kollár, ktorý v utorok oznámil, že vzal na vedomie petície za zachovanie nemocníc.

Skryť Vypnúť reklamu

Tie podporili nielen lekári a zdravotnícky personál, ale tiež primátori a starostovia dotknutých obcí.

Kollár v tlačovej správe uviedol, že v rámci svojich výjazdov do regiónov Slovenska diskutoval konkrétne s lekármi z nemocníc v Dolnom Kubíne, Snine, Trstenej, Kráľovskom Chlmci, Brezne a mnohých ďalších, preto podporuje udržanie aktuálneho počtu nemocníc.

„Petície za zachovanie nemocníc beriem na vedomie a zároveň si vážim, že ľudia, ktorých sa to týka, vyjadrili svoj názor a plne s nimi súhlasím. Urobím všetko pre to, aby bol ich hlas vypočutý,” povedal predseda parlamentu.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie články

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Ilustračné foto.

Počet hospitalizovaných stúpol o 297, podiel nakazených pri PCR testoch klesol na 25 percent.


SITA 9. nov
Bývalý americký prezident Donald Trump.

Denníky Washington Post a New York Times za informovanie okolo celej kauzy dokonca dostali Pullitzerovu cenu. Washington Post vo svojich aktuálnych článkoch priznáva, že pravdepodobne pochybil.


echo24.cz 9. nov
Eduard Heger

"Verím, že prevádzky budú rozumné a nebudú riskovať tvrdé sankcie pri obchádzaní povinností. To znamená, že nevpustia do interiérov nezaočkované osoby," uviedol predseda vlády.


TASR 9. nov
Ilustračné foto.

Potom, čo si motorkár „volanie“ o pomoc všimol, nasledoval auto ďalších 11 kilometrov a polícii podával informácie. Policajtom sa vďaka tomu podarilo vozidlo zastaviť a dievča zachrániť.


idnes.cz 8. nov
Skryť Zatvoriť reklamu