SME
Streda, 30. november, 2022 | Meniny má Ondrej, Andrej

V Bidenovej Amerike majú ilegálni imigranti väčšiu hodnotu ako americkí vojaci

Píše Chris Farrell, riaditeľ pre vyšetrovanie a výskum konzervatívnej neziskovej organizácie Judicial Watch.

Prezident USA Joe Biden.Prezident USA Joe Biden. (Zdroj: SITA)

Bidenova administratíva zvažuje vyplatenie odškodného vo výške 450 000 dolárov na osobu "rodinám migrantov, ktoré boli rozdelené po svojom ilegálnom vstupe do Spojených štátov počas Trumpovej vlády."

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Platby by boli súčasťou súdneho vyrovnania, ktoré v mene rodín ilegálnych migrantov súdne vymáha americká ľudskoprávna organizácia American Civil Liberties Union (ACLU).

Celková výška tohto súdneho vyrovnania by údajne dosiahla najmenej jednu miliardu dolárov hradenú z peňazí federálnych daňových poplatníkov, píše Chris Farrell v článku uverejnenom na webe Gatestone Institute.

SkryťVypnúť reklamu

4. novembra 2021 prezident Joe Biden oznámil novinárom, že rodinám rozdeleným na hraniciach s Mexikom "nebude vyplatené" žiadne odškodné. Keď na neho novinári naliehali, či je možné, že by vyplatenie takého odškodného povzbudilo ešte viac migrantov, aby sa pokúsili dostať do Spojených štátov, tak im Biden povedal: „Keď im budete stále vykladať také hlúposti, tak áno. Ale nie je to pravda."

Počas 24 hodín ale Biely dom úplne obrátil a vyhlásil, že Biden s vyplácaním tohto odškodného "vôbec nemá problém".

Táto situácia opäť vyvoláva otázku, či prezident Biden vôbec tuší, čo úradníci jeho administratívy vlastne robia.

Zdá sa, že jeho úradníci riadia vládu, rozhodujú a rokujú o hlavných otázkach verejnej politiky bez toho, aby s tým prezidenta oboznámili. A v dôsledku toho prezident predstúpil pred celoštátne médiá a popieral fakty.

SkryťVypnúť reklamu

O deň neskôr sa tlačová hovorkyňa Bieleho domu snažila zahmlením zmierniť škody a potom vysvetlila, že Biden mal len "okno" a jeho úplná neznalosť v tejto otázke sa týkala iba výšky sumy navrhovaného súdneho vyrovnania. A potom sa znovu obula do politiky Trumpovej administratívy.

Súvisiaci článok Komentár: Syn prezidenta Bidena a umenie korupcie Čítajte 

Podľa médií zatiaľ rozdelené rodiny ilegálnych migrantov podali približne 940 týchto žalôb. 3. októbra 2019 podala organizácia ACLU federálnu žalobu v Tucsone v Arizone, v ktorej tvrdí, že americká vláda porušila ľudské práva imigrantov a hlboko traumatizovala deti, ktoré boli odobraté rodičom po ilegálnom prekročení hranice USA.

Americkí vládni úradníci údajne vôbec netušia, koľko ďalších ilegálnych imigrantov sa prihlási, alebo sa pokúsia potenciálne finančné súdne vyrovnanie zneužiť. A to už vôbec nehovoríme o motivačnom dopade odmeny takmer pol milióna dolárov za porušenie zákona a ilegálne prekročenie hraníc USA. Denník The New York Times odhaduje, že v dôsledku tejto politiky bolo od svojich rodičov dočasne odlúčených zhruba 5500 detí.

SkryťVypnúť reklamu

Výkonný riaditeľ organizácie ACLU Anthony D. Romero povedal, že pokiaľ Biden súdne vymáhané odškodnenie nevyplatí, tak poruší svoje predvolebné sľuby.

Či si ilegálni migranti zaslúžia platbu ako vyrovnanie za to, že boli vyhostení alebo zadržaní za pokus o nelegálny vstup do Spojených štátov?

Dotyční ilegálni migranti sa z definície dopustili nezákonnej činnosti. Politika Trumpovej administratívy sa im snažila sťažiť porušovanie zákonov USA.

Nepríjemnou pravdou je, že migrujúci rodičia svojimi pokusmi o ilegálny vstup do Spojených štátov svoje deti ohrozujú. Ilegálny prechod hraníc je nebezpečný a mnoho ľudí pri ňom utrpí zranenie alebo ochorie – časté sú vyčerpanie z horúčavy, choroby, sexuálne napadnutie a podvýživa.

Mexické kartely, ktoré kontrolujú všetko a každého, kto prekračuje hranicu USA, sú kruté zločinecké organizácie, neohliadajúce sa na ľudské životy. Zveriť im do rúk životy svojich detí je úžasne nezodpovedné. Dotovanie tohto nezákonného správania sa pri prekračovaní hraníc prostredníctvom ľudskoprávneho vyrovnania financovaného americkými daňovými poplatníkmi do výšky 1 milióna dolárov pre jednu rodinu ilegálnych migrantov je extrémne poburujúce.

SkryťVypnúť reklamu

Niet divu, že Bidenova odpoveď „z voleja“ bola reakciou zdravého rozumu a že Biden tento šialený nápad odmietol. Podľa Bidena je to "blbosť". Áno je to "blbosť". Teraz sa ale zdá, že za túto "blbosť" budú musieť Američania platiť ako najatí.

Samozrejme, nikto sa ani slovom nezmieňuje o vyplatení odškodnenia americkým deťom, ktorých rodičia zavraždili ilegálni migranti, alebo rodinám zhruba 93 000 Američanov zabitých opiátmi pašovanými cez otvorené hranice USA, ktoré sa Bidenova administratíva rozhodla ponechať nechránených.

Tieto americké rodiny nespáchali nič nezákonné, stala sa im skutočná a nenapraviteľná krivda. Prečo teda tiež nemajú nárok na odškodnenie?

A v neposlednom rade sa nikto ani slovom nezmieňuje o peniazoch, ktoré zhrabnú právnici podávajúci ľudskoprávne žaloby v mene ilegálnych migrantov.

SkryťVypnúť reklamu
Súvisiaci článok Venezuela: Opozičný kandidát sa stal guvernérom v bašte Chávezovcov Čítajte 

Kongres môže tomuto útoku na amerických daňových poplatníkov, bezpečnosť našich hraníc a súdy zabrániť.

Kongresman Tom McClintock (Republikán, Kalifornia), ktorý je významným členom podvýboru pre imigráciu a občianstvo, ktorý spadá pod právny výbor Snemovne reprezentantov, predstavil v Kongrese návrh zákona 'Zákaz platby za ilegálnu imigráciu' (Illegal Immigration Payoff Prohibition Act), ktorého cieľom tieto platby zatrhnúť.

McClintockov návrh zákona podporili spolu so 135 ďalšími kongresmanmi aj vodca republikánskej menšiny Snemovne reprezentantov Kevin McCarthy (Republikánska strana, Kalifornia) a kongresman Jim Jordan (Republikánska strana, Ohio).

Problém je samozrejme v tom, že predsedníčka Snemovne reprezentantov Nancy Pelosi akúkoľvek iniciatívu snažiacu sa obmedziť platby ilegálnym migrantom na našich otvorených hraniciach zhodila zo stola, takže v dohľadnej dobe nemôžeme očakávať ohľadom týchto súdnych procesov žiadnu zmenu.

SkryťVypnúť reklamu

Všetky výdavky amerických daňových poplatníkov musia byť odsúhlasené Snemovňou reprezentantov, avšak senátor Steve Daines (Republikán, Montana) predstavil novelu 'Zákona o financovaní národnej obrany' na fiškálny rok 2022, aby takýmto platbám zabránil. Túto novelu zákona podporili dve desiatky republikánskych senátorov.

Aby sme získali lepšiu perspektívu, na čo idú naše doláre, pripomeňme si toto: Ak člen ozbrojených síl USA zahynie počas výkonu služby, dostanú pozostalí rodinní príslušníci "sprepitné za smrť" vo výške 100 000 dolárov.

Takže to, čo musíte pochopiť o Bidenovej Amerike, možno zhrnúť takto:

Rozdelenie rodiny ilegálnych imigrantov po ilegálnom vstupe do Spojených štátov má cenu 450 000 dolárov na osobu.

Život amerického vojaka, námorníka, letca alebo mariňáka, ktorý položil svoj život za vlasť, má cenu 100 000 dolárov.

SkryťVypnúť reklamu

Tak jednoduché to je.

Chris Farrell je riaditeľ pre vyšetrovanie a výskum konzervatívnej neziskovej organizácie Judicial Watch a významný spolupracovník Gatestone Institute.

Súvisiaci článok Biden je z výsledkov summitu G20 sklamaný Čítajte 

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie články

     SkryťVypnúť reklamu
     SkryťVypnúť reklamu

     Neprehliadnite tiež

     Ilustračná fotografia.

     Washington v posledných týždňoch úradovania amerického prezidenta Donalda Trumpa uvalil na Demirov sankcie.


     TASR 27. apr
     Animátori sa učili ako pripraviť farské stretnutie detí a mládeže.

     V centre v Juskovej Voli školili vyše päťdesiat ľudí.


     Viktória Žolnová 26. apr
     Emmanuel Macron sa poďakoval všetkým ľuďom, ktorí hlasovali v druhom kole prezidentských volieb.

     Slovenskí poslanci europarlamentu vítajú Macronove znovuzvolenie za prezidenta.


     SITA 25. apr
     Prešovský arcibiskup a metropolita Ján Babjak.

     Pápež František prijal jeho zrieknutie sa pastoračnej služby.


     kW 25. apr
     SkryťZatvoriť reklamu