SME
Piatok, 7. máj, 2021 | Meniny má MonikaKrížovkyKrížovky

Najčítanejšie články za 24 hodín na Konzervatívny web

My, predstavitelia mladej generácie, to nebudeme akceptovať, povedala tínedžerka švédskemu premiérovi počas virtuálneho stretnutia.

4 prečítaní

Detičky nemali ani dva roky... Osemnásťročný mladík útočil ostrým predmetom, v detstve chodil do tohto zariadenia.

4 prečítaní

Vďaka zlepšujúcej sa situácii by celé Slovensko mohlo od pondelka prejsť do prvého stupňa varovania COVID automatu, teda ružovej farby.

3 prečítaní

Nemeckí lekári sa po novom budú môcť rozhodnúť, kedy v rámci odporúčaného intervalu štyri až dvanásť týždňov medzi dávkami dajú druhú injekciu.

3 prečítaní

S vojenským pučom súhlasí podľa prieskumu až takmer polovica obyvateľov. Až 84 percent opýtaných si myslí, že pre islamizmus rastie v krajine násilie.

3 prečítaní

Núdzový stav by sa tak skončil o 20 dní, teda v deň hlasovania o ňom v parlamente, uviedol predseda NR SR a hnutia Sme rodina.

3 prečítaní

Zložité rokovania sa očakávajú medzi jednotlivými krajinami napríklad kvôli tomu, či v rámci certifikátu uznávať očkovanie látkou, ktorá nemá schválenie pre použitie v Európskej únii.

2 prečítaní

František poukázal na to, ako súčasná pandémia zvýraznila „rozdrobenosť, zranenosť a znetvorenosť“ ľudskej rodiny. Odsúdil „agresívny“ nacionalizmus odmietajúci migrantov.

2 prečítaní

"Vieme, že Rusko časť svojich vojsk z hranice stiahlo, ale tiež vieme, že značná časť vojsk tam zostáva," uviedol minister zahraničných vecí USA.

2 prečítaní

Trumpov limit navýšil štvornásobne. "Neodrážal americké hodnoty ako národa, ktorý víta a podporuje utečencov", uviedol Biden.

2 prečítaní

Všetky štyri predošlé skúšobné lety prototypov tejto lode, ktorá má letieť na Mars, skončili výbuchom. Problémy mal aj tento let.

2 prečítaní

Šéfkou Európskej centrálnej banky je Lagardeová, ktorá nikdy systematicky neštudovala ekonómiu a nikdy nepracovala v banke. Preto je ochotná podpísať aj to, čo by skutočný ekonóm nikdy nepodpísal.

1 prečítaní

Chauvinov obhajca tvrdí, že jeho klient nemal spravodlivý proces, a to pre publicitu, ako aj pre pochybenia súdu, prokuratúry i "rasový tlak", akému bola podľa jeho slov vystavená súdna porota.

1 prečítaní

Nahradí obvineného exriaditeľa Vladimíra Pčolinského.

1 prečítaní

Slnko je od Zeme vzdialené 150 miliónov kilometrov a je od nej 333 000-krát hmotnejšie. Zmeny jeho žiarenia môžu byť veľmi výrazné a spôsobovali na Zemi pokles priemernej teploty až o 10 °C, a tým pravidelné doby ľadové.

1 prečítaní

Spolu vyšetrili takmer 80-tisíc osôb. Podiel nakazených pri PCR testoch klesol k 5 percentám.

1 prečítaní

Kollár vyzval ľudí, aby sa k téme vyjadrili na stránke www.saveurope.sk. "Prijímanie migrantov by malo byť vnútornou záležitosťou štátov a nie, aby sme to dostali ako diktát z Bruselu."

1 prečítaní

Najvyšší súd Francúzska potvrdil oslobodzujúci rozsudok pre muža, ktorý 65-ročnú ženu vyhodil z okna so slovami Alláhu akbar. Pretože bol pod vplyvom marihuany, za čin nie je trestne zodpovedný.

1 prečítaní

Minister financií poprel medializované zvýšenie DPH na 25 percent.

1 prečítaní